ویژه کنید
عکس و تصویر #پرسش3 بخش4 » چه کنیم تا بتوانیم با امام زمان(عج) ملاقات کنیم؟ #پاسخ 4. ارتباط ...

#پرسش3
بخش4
» چه کنیم تا بتوانیم با امام زمان(عج) ملاقات کنیم؟
#پاسخ
4. ارتباط با منتظران دیگر
منتظر امام زمان(عج) می داند که برنامه آن حضرت یک برنامه جهانی است و باید یاوران زیادی داشته باشد تا حرکتش پیروز شود. بنابراین به فکر گسترش یاران و منتظران آن حضرت بوده و با ارتباط با آنها، به تقویت روحیات ایمانی خود و دیگران خواهد پرداخت تا بر اساس دستور قرآنی «تَعاوَنُوا عَلَی الْبِرِّ وَ التَّقْوی »؛ سوره مائده به کمک مؤمنان منتظر، خود را آماده ظهور حضرت نماید.

5. دعا برای تسریع در ظهور امام زمان علیه السلام
منتظر واقعی هر لحظه انتظار محبوب را می کشد و از خدا می خواهد که هر چه زودتر او را برساند. بنابراین دعای فراوان برای فرج آن حضرت از وظایف همیشگی منتظران حضرتش می باشد. دعا برای تسریع در فرج امام زمان(عج)، به وسیله آن حضرت نیز توصیه شده است.

6. یاد فراوان حضرت
یاد کردن از محبوب، عادت دیرینه منتظران عاشقی است که چندی منتظر محبوب خویش هستند؛ اما نتوانسته اند پس از مدت ها انتظار او را ببینند و حال خود را دست کم با یاد او و نام او آرام می کنند. به یاد آوردن امام عصر(عج) و عنایت او به شیعیان با ذکر احادیث، کرامات، مقام و عنایت امام به شیعیان، وظیفه دیگری است که منتظران واقعی احساس می کنند و بدین طریق همواره نام و یاد آن حضرت را زنده نگه می دارند.

7. دادن صدقه
برای سلامتی آن عزیز و یا هدیه نمودن ثواب هایی به حضرت مهدی(عج)، که خود، موجب قبولی هر چه بیشتر اعمال است.

8. امیدواری
بر قیام و انقلاب آن یوسف زهرا علیه االسلام و امید دادن به دیگران.

9. ایجاد آمادگی دائم رزمی برای ظهور حضرت
چنان که در روایت آمده است: «لیعدن احدکم لخروج القائم و لو سهما»؛بحارالانوار، ج 52، ص 366، ح 146. هر یک از شما برای قیام قائم(عج) باید آماده گردد هر چند با تهیه یک تیر باشد.
از این رو شرکت در بسیج یکی از وظایف منتظران است.

10. محزون بودن به علت محروم بودن از زیارت آن وجود مبارک؛ «عزیز علی ان اری الخلق و لاتری و لا اسمع لک حسیسا و لا نجوی...»؛دعای ندبه. بر من گران است که خلق را ببینم و تو دیده نشوی و سخن آشکار و پنهان تو را نشنوم.

اللّٰھـُم ؏جِّل لِوَلیڪَ الفَرَجـْ #إن_شاء_الله
@Dmkhoda #کانال_درمحضرخدا
🌸 🌺 🌸 🌺 🌸 🌺

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است
Loading...