ویژه کنید
عکس و تصویر 🔴 سوریه بندر لاذقیه را به ایران واگذار می‌کند. 1⃣ بر اساس اطلاعات منابع آگاه ...

🔴 سوریه بندر لاذقیه را به ایران واگذار می‌کند.

1⃣ بر اساس اطلاعات منابع آگاه مدیریت #بندر_لاذقیه در سواحل مدیترانه در آینده نزدیک به صورت لیزینگ به ایران واگذار خواهد شد.

2⃣ موضوع واگذاری بندر مهم لاذقیه به ایران در سال گذشته مطرح شد و با توجه به حساسیت موضوع خبرهای کاملی در این خصوص منتشر نشد.

3⃣ بر اساس اطلاعات موجود هیئتی برای بررسی این موضوع در #سوریه تشکیل شد و توافق نهایی در این زمینه در سفر اخیر #بشار_اسد رئیس‌جمهور سوریه به ایران و دیدارش با رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهور به اطلاع مقامات ایران رسید.

4⃣ لازم به ذکر است ایران و سوریه در سال ۹۷ قراردادهای مختلفی در زمینه‌های صنعتی، نظامی و انرژی با یکدیگر امضاء کردند. بر اساس یکی از این قراردها ساخت نیروگاه سیکل ترکیبی لاذقیه به ظرفیت ۵۴۰ مگاوات، ظرف مدت ٣٤ ماه از بهمن ۹۷ آغاز شده است و یک خط انتقال لوله گاز به طول ٧٥ کیلومتر از بانیاس به لاذقیه نیز توسط گروه مپنا ساخته خواهد شد.

5⃣ گفته می‌شود قرارداد کنونی مدیریت بندر لاذقیه در اول اکتبر( ۹ مهرماه) به پایان می‌رسد و از این تاریخ ایران قادر خواهد بود کنترل مدیریت بندر لاذقیه را بدست بگیرد.

6⃣ در اختیار داشتن بندر لاذقیه پیروزی بسیار مهم و بزرگی برای #ایران در زمینه های اقتصادی، سیاسی و نظامی خواهد بود و برای اولین بار در تاریخ سده‌های اخیر ارتباط ایران با #دریای_مدیترانه به‌صورت مستقیم برقرار خواهد شد.
#باز_آی


🌐 بازتاب تصمیم اجاره بندر لازقیه سوریه در سایت‌های خارجی:
👉 https://www.asiatimes.com/2019/04/article/syria...

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است
Loading...