ویژه کنید
عکس و تصویر زندگی و حد و مرزهایش --------- برخی از زوجین از حد و مرزهای زندگی مشترک ...

زندگی و حد و مرزهایش
---------
برخی از زوجین از حد و مرزهای زندگی مشترک اطلاعی ندارند.

حد و مرز چیست؟به بیان ساده ،حد و مرز ،حدود مالکیت هر فردی را در روابطش با دیگران ،احساساتش ،گفت و گویش و تمامی فردیت های یک انسان مشخص می کند.برخی گمان می کنند به دلیل نزدیکی و صمیمیت بسیار ،می توانند هر طور که بخواهند رفتار کنند و هر حرفی را نقل کنند ،اما باید گفت این گمان ،گمان باطلی است ،باید حد و حدود خود را بشناسیم و به حدود دیگران نیز احترام بگذاریم.

وقتی بتوانیم حد و حدود خود را در زندگی مشترک مشخص کنیم ،می توانیم بفهمیم کدام احساس ها ، رفتارها و نگرش ها به ما تعلق دارد و کدام به همسرمان،و با این کار هر کس مسئولیت مشکلاتی که به وجود می آورد بر عهده میگیرد و به دنبال آن درصدد بهبود و تغییر شرایط حاکم بر می آید.

اعتقاد به داشتن حد و مرز در چرخه ی زندگی،باعث ایجاد مساوات میان زوجین خواهد شد و دیگر شاهد رابطه ی نا متوازن میانشان نخواهیم شد.

زندگی زناشویی زمانی شکوفا خواهد شد که طرفین هر کدام از خواسته های خودخواهانه خود به دلیل علاقه و عشقی که به هم دارند می گذرند و حد و حدود خود را محدود می کنند و به حد و مرز همسرشان پاسخ می دهند و انعطاف بیشتری نشان می دهند ،حتی اگر آزادی های خودشان سلب شود.

این حد و مرزها لازمه ی زندگی مشترک است و نبود آن باعث از بین رفتن پرده ها و حرمت ها می شود ،و آن زمان است که سنگ روی سنگ بند نمی شود و هر کس ساز خود را می زند،و هیچ ارزشی برای حقوق یکدیگر قائل نیستند چون هر کس می خواهد خواسته ی خود را عملی کند .و مفهوم از خود گذشتگی معنایش را از دست می دهد.

چه خوب است که هرکس اندازه و حد خود را بداند و برای حد و حدود دیگران حرمت قائل شود.

اندازه نگه دار ،که اندازه نکوست.

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است
Loading...