ویژه کنید
عکس و تصویر مرد شدن یک زن یعنی چه ؟ قرن بیستم و بیست و یکم اوج هنرنمایی ...

مرد شدن یک زن یعنی چه ؟
قرن بیستم و بیست و یکم اوج هنرنمایی انسان در بهره وری از طبیعت و قله لجام گسیختگی او در شهوت رانی و هوس پرستی های اوست.

انسان در این زمان با تفسیر های مادی جدید خود از انسان و هستی، برخی قوانین عالم را جابجا کرده و با دخالت های ناشیانه خود که به قصد لذت بیشتر از عالم بوده فقط بر زحمت و پیچیدگی اوضاع افزوده است.

یکی از جدیدترین نظریاتی که توسط غربی ها مطرح شده بحث #برابری_حقوق زن و مرد است . در مقابل این نگرش و تفکر، دین اسلام مقوله #عدالت را صحیح می داند . عدالت یعنی برابری #حقوق و مسئولیت ها با #توانایی و #استعداد ها .
با اوج گرفتن پیشرفت ظواهر در تمدن غربی برخی بدون توجه به پیشفرض ها و همچنین لایه های زیرین زندگی غربی فقط به ظاهر فریبنده آن چشم دوختند و برای رسیدن آن سعی کردند هرچه بشتر خود را شبیه آنها کنند .

از لوازم برابری حقوق زن و مرد این است که زن باید خودش درآمد داشته باشد و لزوما بر عهده مرد نیست که مخارج او را تامین کند همچنین برای تامین نیاز های روز افزون و متنوع زندگی در شکل جدیدش باید زن همدوش مرد کار کند تا با مجموع این درآمد بتوانند بر هزینه های این زندگی فائق آیند .
نتیجه این عملکرد در جهات گوناگون نمایان شده و از روشن ترین آثار آن در مسئله کانون #خانواده و #تربیت_فرزند نمودار شده است .

اگر به #فلسفه_ازدواج نگاهی دوباره بیاندازیم واضح می شود که ازدواج برای کسب #آرامش انجام می شود و رسیدن به این مقصود در گرو تدبیر صحیح و تقسیم وظایف است. زیرا زندگی مشترک مثل یک بازی تیمی همچون فوتبال است، همان گونه که دروازه بان نمی تواند وظیفه هافبک را انجام دهد هافبک نیز نمی تواند دروازه بانی کند اگر چه هرکدام گاهی می توانند در ایفای وظیفه دیگری به او کمک کنند اما اینکه دروازه بان بخواهد تا وسط میدان بیاید چیزی جز برهم زدن نظم و نتیجه بازی نخواهد داشت . پس هرکس باید وظیفه خودش را بشناسد و درست انجام دهد و وارد شدن در نقش دیگران جز افزودن مشکلات چیزی نمی زاید.

استاد شهید مطهری درکتاب حقوق زن در اسلام، ذیل تفاوت های ساختاری زن و مرد اینگونه می فرمایند:«قانون خلقت این تفاوتها را به این منظور ایجاد کرده است که به دست خود، حقوق و وظایف خانوادگی را میان زن و مرد تقسیم کند. قانون خلقت تفاوتهای زن و مرد را به منظوری شبیه منظور اختلافات میان اعضای یک بدن ایجاد کرده است. اگر قانون خلقت هر یک از چشم و گوش و پا و دست و ستون فقرات را در وضع مخصوصی قرار داده است، نه ازآن‏جهت است که با دو چشم به آنها نگاه می‏کرده و نظر تبعیض داشته و به یکی نسبت به دیگری جفا روا داشته است.»(۱)
آنچه حال و روز الان برخی از خانوادهای ماست، کار و تلاش برای تحصیل درآمد و آرامش است در حالی که مسیر آرامش، تدبیر منزل و ایجاد محیطی شاد و پرنشاط برای حضور شوهر پس از کار و تلاش است.
#همسرداری
(۱):مجموعه آثار شهید مطهری (نظام حقوق زن در اسلام)، ج‏19، ص: 174

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

Loading...