ویژه کنید
عکس و تصویر #اعتراض_به_حکومت_اسلامی پرسش ❔نظر اسلام در مورد #اعتراضات مردم به حکومت اسلامی چیست ❗️آیا باید با ...

#اعتراض_به_حکومت_اسلامی

پرسش

❔نظر اسلام در مورد #اعتراضات مردم به حکومت اسلامی چیست ❗️آیا باید با این اعتراض ها برخورد شود یا به درخواست مردم جامه عمل پوشیده شود ❕❕


💠#پاسخ💠

👌اسلام نه تنها با اعتراض کردن و #انتقاد کردن نسبت به عملکرد حکومت حق اسلامی مخالفتی ندارد ، بلکه نسبت به انتقادها و اعتراض های منطقی و معقول #توصیه نیز می کند و این حقیقت در روایات ما تحت عنوان « النصیحه لائمه المسلمین » « خیر خواهی برای حاکمان ( بر حق ) مسلمین» بیان شده است .

❕پیامبر #گرامی فرمود ؛

« خداوند به هیچ دوستی از دوستان خود که در فرمان برداری از #پیشوایش و خیر خواهی نسبت به او جدیت نماید ، نظر نمی کند ، مگر اینکه در رفیق اعلی با ما باشد»

📚الکافی ج1 ص404

👌در #نقل دیگری فرمود ؛

« دین خیر خواهی است ، نسبت به خدا و کتاب او و پیامبرش و #پیشوای مسلمین و توده آنها »

📚امالی طوسی ص84

📚بحار الانوار ج27 ص67

👌و #فرمود ؛

« به شما توصیه می کنم که نسبت به زمامدارانی که شما را به فرمان خدا فرمان می دهند ، خیر خواهی داشته باشید »

📚المعجم الکبیر ج9 ص29

👌این #مضمون در روایات متعدد دیگری نیز مورد توصیه قرار گرفته است ؛

📚بحار الانوار ج27 ص67 باب 3

❕خیر خواهی کردن برای حکومت اسلامی مصادیق متعددی دارد که یکی از آن مصادیق ، انتقاد و اعتراض کردن به #حق است ، در صورتی که حکومت اسلامی در خدمت رسانی و حل مشکلات دچار ضعف هایی است و انتقاد کردن سبب #توجه به آن ضعف ها می شود .


❕اما باید توجه داشت که این انتقاد و اعتراض سبب #تقویت حکومت اسلامی شود و نشان دهنده خیر خواهی نسبت به حکومت اسلامی باشد ، یعنی باید بر اساس قانون و مجاری قانونی و شرعی این انتقاد و اعتراض صورت گیرد .

👌نه آنکه با عدم رعایت قانون و آشوب گری و هرج و مرج موجبات #تضعیف حکومت اسلامی و جدا شدن از جماعت حق مسلمین فراهم شود .

👌پیامبر گرامی فرمود ؛

« هر کس یک وجب از جماعت ( حق ) مسلمین جدا شود، حلقه #اسلام را از گردن خود گشوده است »

📚الکافی ج 1 ص405

❕حال که خداوند پس از قرن ها به مردم ایران لطف کرده است و به آنان توفیق برپایی حکومتی اسلامی برپایه فقه تشیع و #علوی را داده است ، نباید کاری کرد که این نعمت الهی کفران شود ، و نارسایی ها سبب تضعیف حکومتی شود که خون هزاران شهید و جانباز برای بدست آوردن آن #فدا شده است .

👌اگر اعتراضی از جانب مومنین است ، باید بر اساس قانون و شرع صورت گیرد تا زمینه برای تحرکات افراد #لاابالی و مفسد و مشروب خوار با رهبریت منافقین و ضد انقلاب برای از بین بردن حکومت اسلامی فراهم نگردد

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است
Loading...