ویژه کنید
عکس و تصویر ❌ دو کار زشت و خطرناک 💠 بعد از #پیامبر_اکرم صلی الله علیه و آله، ...

❌ دو کار زشت و خطرناک

💠 بعد از #پیامبر_اکرم صلی الله علیه و آله، نسبت به خلفا دو کار عمده انجام شده است:

🔸 اول: اینکه احادیثی که در فضیلت ائمه #اهل_بیت (علیهم السلام) وارد شده است، شبیه این روایات را برای خلفا نقل و منتشر کردند. این دستور مستقیم #معاویه بود که گفت بگردید هر فضیلتی که برای علی بود را برای #ابوبکر و #عمر و #عثمان نیز جعل، و نقل کنید.
📚شرح نهج‌البلاغه ابن ابی الحدید ج١١ ص ۴۴_۴۶

🔹 دوم: کار دوم که خیلی خطرناک و زشت تر از اولی انجام دادند اینکه؛ آمدند و اعمال و افعال سوئی که خلفای جور داشتند، برای اینکه این افعال موجب تنقیص خلفا نشود، مشابه این افعال سوء و زشت را به نبیّ مکرّم اسلام نیز نسبت دادند!

❗️در حقیقت وقتی دیدند که جایگاه خلفای ثلاثه را نمی توانند به جایگاه پیامبر برسانند، آمدند و جایگاه پیامبر را پایین کشیدند تا بتوانند خلفا را هم سطح پیامبر بکنند!

🔘 مثلاً مورّخین در شرح حال عمر نوشته اند که یکی از اوصاف وی این بود که همیشه ایستاده #بول میکرده است! و در توجیه این عمل جاهلی میگفته:
📒«الْبَوْلُ قَائِمًا أَحْصَن لِلدُّبُرِ»
📝«ایستاده ادرار کردن مخرج غائط را بهتر حفظ می کند!!»
📚ارشاد الساری ج١ص٢٧٧
📚فتح الباری ج١ص٣٣٠
اسکن 👈 yon.ir/t5RCX

⭕️ اهل سنت وقتی که دیدند این عمل ایستاده بول کردن، عمل نادرستی است و از شخصی که خود را #خلیفه مسلمین می داند کار قبیحی است؛ لذا آمدند حدیث جعل کردند که:
📗«أَتَی النَّبِیُّ صلّی الله علیه وسلم سُبَاطَةَ قَوْمٍ فَبَالَ قَائِمًا، ثُمَّ دَعَا بِمَاءٍ فَجِئْتُهُ بِمَاءٍ فَتَوَضَّأَ»
📝 حذیفه می گوید: پیغمبر به محل زباله دانی یک قومی رفت و ایستاده بول کرد سپس آب طلبید من برایش آب بردم و ایشان با آن آب وضو گرفت.
📚صحیح بخاری ص۶۶
اسکن 👈 http://l1l.ir/4uqi
📚صحیح مسلم ج١ ص٢٢٨
اسکن 👈 http://l1l.ir/4uqj

❌ از اینگونه اعمال برای پیغمبر جعل کردند تا بگویند که این اعمال، طعن بر خلفا نیست، زیرا اگر طعن باشد، در حق نبی مکرّم هم طعن است! این مواردی که جعل کردند و متأسفانه اعمال قبیح خلفا را به پیامبر اکرم نیز نسبت داده اند، بسیار زیاد است.

#فاطمیه

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است
Loading...