ویژه کنید
عکس و تصویر با سلام خواهش میکنم بخونید(نخونده نپسندید) مدتیست که عکس و متن هایی با موضوع حجاب ...

با سلام خواهش میکنم بخونید(نخونده نپسندید)
مدتیست که عکس و متن هایی با موضوع حجاب و گرامی داشتن منزلت حجاب میبینیم و مانند هر مسئله دیگری نظرات وعقاید مخالف و موافق بسیاری را شامل میشود
مخالفان اغلب سه مورد رو بیان میکنند که در اینجا به اختصار به اون سه مورد پاسخ میدهیم
⛔ 🍃 اول:
(چه کسی گفته حجاب اجباریست؟)😊
به آیات شریف مذکور توجه کنید
((وَقُلْ لِلْمُؤْمِنَاتِ یَغْضُضْنَ مِنْ أَبْصَارِهِنَّ وَیَحْفَظْنَ فُرُوجَهُنَّ وَلَا یُبْدِینَ زِینَتَهُنَّ إِلَّا مَا ظَهَرَ مِنْهَا ۖ وَلْیَضْرِبْنَ بِخُمُرِهِنَّ عَلَیٰ جُیُوبِهِنَّ ۖ وَلَا یُبْدِینَ زِینَتَهُنَّ إِلَّا لِبُعُولَتِهِنَّ أَوْ آبَائِهِنَّ أَوْ آبَاءِ بُعُولَتِهِنَّ أَوْ أَبْنَائِهِنَّ أَوْ أَبْنَاءِ بُعُولَتِهِنَّ أَوْ إِخْوَانِهِنَّ أَوْ بَنِی إِخْوَانِهِنَّ أَوْ بَنِی أَخَوَاتِهِنَّ أَوْ نِسَائِهِنَّ أَوْ مَا مَلَکَتْ أَیْمَانُهُنَّ أَوِ التَّابِعِینَ غَیْرِ أُولِی الْإِرْبَةِ مِنَ الرِّجَالِ أَوِ الطِّفْلِ الَّذِینَ لَمْ یَظْهَرُوا عَلَیٰ عَوْرَاتِ النِّسَاءِ ۖ وَلَا یَضْرِبْنَ بِأَرْجُلِهِنَّ لِیُعْلَمَ مَا یُخْفِینَ مِنْ زِینَتِهِنَّ ۚ وَتُوبُوا إِلَی اللَّهِ جَمِیعًا أَیُّهَ الْمُؤْمِنُونَ لَعَلَّکُمْ تُفْلِحُونَ))
و زنان مؤمن را بگو تا چشمها (از نگاه ناروا) بپوشند و فروج و اندامشان را (از عمل زشت) محفوظ دارند و زینت و آرایش خود جز آنچه قهرا ظاهر می‌شود (بر بیگانه) آشکار نسازند، و باید سینه و بر و دوش خود را به مقنعه بپوشانند و زینت و جمال خود را آشکار نسازند جز برای شوهران خود یا پدران یا پدران شوهر یا پسران خود یا پسران شوهر یا برادران خود یا پسران برادران و پسران خواهران خود یا زنان خود (یعنی زنان مسلمه) یا کنیزان ملکی خویش یا مردان اتباع خانواده که رغبت به زنان ندارند یا اطفالی که هنوز بر عورت و محارم زنان آگاه نیستند (و از غیر این اشخاص مذکور احتجاب و احتراز کنند) و آن طور پای به زمین نزنند که خلخال و زیور پنهان پاهایشان معلوم شود. و ای اهل ایمان، همه به درگاه خدا توبه کنید، باشد که رستگار شوید.
سوره نور/آیه ۳۱
((یَا أَیُّهَا النَّبِیُّ قُلْ لِأَزْوَاجِکَ وَبَنَاتِکَ وَنِسَاءِ الْمُؤْمِنِینَ یُدْنِینَ عَلَیْهِنَّ مِنْ جَلَابِیبِهِنَّ ۚ ذَٰلِکَ أَدْنَیٰ أَنْ یُعْرَفْنَ فَلَا یُؤْذَیْنَ ۗ وَکَانَ اللَّهُ غَفُورًا رَحِیمًا))
ای پیغمبر (گرامی) با زنان و دختران خود و زنان مؤمنان بگو که خویشتن را به چادر فرو پوشند، که این کار برای اینکه آنها (به عفّت و حرّیت) شناخته شوند تا از تعرض و جسارت (هوس رانان) آزار نکشند بسیار نزدیکتر است و خدا (در حق خلق) بسیار آمرزنده و مهربان است.
سوره احزاب/آیه ۵۹
در آیه ۳۱ سوره نور تمام سخنان با صیغه امر و دستوری بیان شده است که نشانگر وجوب می باشد. (لیضربن و ...) در آیه ۵۹ سوره احزاب نیز امر به همین صورت است. (قل ... یدنین) و اینکه در ادامه آیه به حکمت حکم اشاره می کند، به معنای عدم وجوبی بودن حکم نیست.
آنچه که روشن است اینکه دستور حجاب از مسلمات دین اسلام است یعنی هیچ جای شک و شبهه ای در وجوب آن وجود ندارد و هیچ کس که اندک آشنایی ای دارد نمی تواند آن را انکار کند.
⛔ 🍃 دوم:
(تو زندگی دیگران دخالت نکنید یا به نظرات هم احترام بذارید وقضاوت😑 نکنید و...)😐
خب این تذکرات یا گوش زدها دخالت یا قضاوت نیست به این کار میگن امر به معروف و نهی از منکر یعنی هرگاه با توجه با امر و فرمان الهی شخصی رو امر بدیم به کار حسنی امر به معروف کردیم و با توجه به فرمان الهی شخصی رو باز داریم از کاری مخالف با فرمایشات خدا یا پیشوایان دین نهی از منکر کردیم
دخالت مسئله ی دیگریست😑
 عَنْ رَسُولِ اللّه صلی الله علیه و آله:مَنْ اَمَرَ بَالْمَعْرُوفِ وَ نَهی عَنْ المُنْکَرِ فَهُو خَلیفَةُ اللّه ِ فی أَرْضِهِ و خَلیفَةُ رَسُولِ اللّه ِ. [تفسیر مجمع البیان، ج 1، ص 484؛ ذیل آیه 104 آل عمران]

رسول خدا صلی الله علیه و آله فرمودند: کسی که امر به معروف و نهی از منکر کند جانشین خدا و پیامبر در روی زمین است.
⛔ 🍃 سوم:
(شما از کجا میدونید کسی که حجابشو رعایت نمیکنه دلش پاکه؟
یا جالبتر میگن پیش خدا تقوا مهمه شاید کسی که حجابشو رعایت نمیکنه با تقوا باشه)😑 😐
بله کسی که دل یک جوان رو که شرایط ازدواج براش فراهم نیست رو میلرزونه حتما دلش پاکه و با تقواست😶 بی تقوا هم کسیه که تا حالا خواسته یا ناخواسته گناهی مرتکب نشده😑
هدف خلقت ماسوا چیست؟رسیدن به خدا
چطور میشه به خدا رسید؟با تزکیه نفس،طهارت،عفت و پاکدامنی(البته عفت و پاکدامنی فقط پوشش نیست و موارد دیگه ای رو هم شامل میشه)
و با حجاب به موارد مذکور میشه دست پیدا کرد و( عفّت به معنای حفظ نفس از شهوات انسانی است ولی تقوا یعنی حفظ نفس از انجام همه ی گناهان. پس عفّت حالتی درونی است و تقوا بر اعمال خارجی نظارت دارد.(التحقیق فی کلمات القرآن الکریم، ج 8، ص 180))((یَا أَیُّهَا النَّاسُ‌ إِنَّا خَلَقْنَاکُمْ‌ مِنْ‌ذَکَرٍ وَ أُنْثَی‌ وَ جَعَلْنَاکُمْ‌ شُعُوباً وَقَبَائِلَ‌ لِتَعَارَفُوا إِنَ‌ أَکْرَمَکُمْ‌ عِنْدَاللَّهِ‌ أَتْقَاکُمْ‌ إِنَ‌ اللَّهَ‌ عَلِیمٌ‌ خَبِیرٌ))
ای مردم! ما شما را از یک مرد و زن آفریدیم و شما را تیره‌ها و قبیله‌ها قرار دادیم تا یکدیگر را بشناسید؛ (اینها ملاک امتیاز نیست،) گرامی‌ترین شما نزد خداوند با تقواترین شماست؛ خداوند دانا و آگاه است!
سوره الحجرات/آیه۱۳
حالا خودمون کلاه خودمون رو قاضی کنیم کسی که در مسئله حجاب از خداوند احد واحد سر پیچی میکنه چی بهش میگن
عفیف؟مطهر؟پاکدامن؟😑
نکته:از دین استفاده ابزاری نکنیم
یعنی هر جایی از دین که به نفعمونه رو بیان کنیم اما اونجایی که حرفمون رو نقص میکنه به خاطر نیاریم.😊
اللهم عجل لولیک الفرج
#علویه_هاشمی
#نردبان

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

ادامه‌ی دیدگاه ها
Loading...