ویژه کنید
عکس و تصویر بِسْمِ اللّٰهِ الرَّحْمَٰنِ الرَّحِیمِ برخی دنیا را انتهای آمال و آرزوها قرار داده‌اند و نمی‌دانند ...

بِسْمِ اللّٰهِ الرَّحْمَٰنِ الرَّحِیمِ

برخی دنیا را انتهای آمال و آرزوها قرار داده‌اند و نمی‌دانند که دیر یا زود عازم جهان دیگر خواهیم شد و باید پاسخگوی اعمال و ظلم و اذّیت و رنجهایی که به دیگران خصوصا ًهمسر وارد کرده‌‌ایم ، باشیم، گرچه سنت‌های الهی در همین دنیا هم تلافی می‌کند و تقاص بدی را پس خواهیم داد و کائنات در قبال ناجوانمردی ساکت نیست : « .... کسی را امروز له می‌کنی و دو گام جلوتر له می‌شوی ، این قانون الهی است.... » .
برخی زندگی زناشویی را با میدان نبرد و دشمنی و سوءاستفاده اشتباه گرفته‌اند، چون مهارت‌های زندگی و حل‌مسأله را یاد نگرفته‌ایم و صبوری و تحمل و تلاش برای حفظ زندگی بی‌ارزش شده است... .
کاش یاد می‌گرفتیم "باهم بسازیم" .
با «سازش و صبوری و عشق» می‌توان زندگی شیرینی را رقم زد. دلِ خوش برتر از پول و لذات زودگذر است....
آقایان و خانم‌های متأهل، با احترام به همدیگر ، نشکستن غرور و حرمت همدیگر ، حفظ آبرو و رازهای همدیگر و رعایت مسائل اخلاقی مراقب زندگی مشترک باشیم ؛ شگفتا! از رواج برخی موارد نابودکننده‌ی زندگی ...خیالاتی که مرگ یا " هادم اللذات" همه را بی‌سرانجام می‌گذارد و فقط افسوس و ننگ می‌ماند و وزر و وبال آخرت ....

محبت کنید، ببخشید ، کینه‌ورز نباشید، قدردان باشید، دلِ شریک زندگیتان را گرم و برای حفظ کانون گرم خانه تلاش کنید، ضرر نمی‌کنید.
خانم‌ها با « مردهای دیگر » خصوصاً دوست شوهرتون درددل نکنید! از قدیم گفتن:« دوستِ مرد ،دزد زنه و دوستِ زن دزد مرده»، لابد یه چیزایی دیده بودن که گفتن! . به همین اخبار روزنامه‌ها دقت کنید که خیانت‌ها درهمین ارتباطات با دوست نزدیکِ مرد یا زن رخ داده و آخرِ کار به قتل حداقل یکی از سه طرف کشیده شده... به مردان نامحرم هرقدر ظاهرالصلاح و بامحبت و دلسوز اعتماد نکنید اینها گرگند در لباس انسان.
لازم نیست با همکاران مرد، از فاصله‌ی «یک وجب» و «چشم تو چشم» ، سلام و احوالپرسی و قربان‌صدقه کنید. همکار فقط هم کارمان است نه بیشتر! ؛ لازم نیست جمله‌ی « قربان شما » را بگویید! ؛ قربان شما مخفف جمله‌ی « من قربان شما بشوم» است ! ، ببخشید ! چرا شما باید قربان یک مرد نامحرم بشوید؟! شاید بگویید : این فقط یه خوش و بش است بدون توجه به معنی آن!؛ ببخشید ! شما از کجا مطمئنید که طرف مقابل هم ،همین برداشت را دارد؟!... (بگذریم که بعضی‌ها همین قربان شما را خیلی غلیظ و بلند هم می‌گویند!)
هر کسی جایگاهی دارد ؛ با دیگران در اندازه‌ی جایگاهشان معاشرت کنیم. «گرم گرفتن» با نامحرم نشانه‌ی آداب معاشرت نیست! بلکه نشانه‌ی شخصیت شما‌ست!... .
بیایید دشمن اخلاق و خانواده و خودمان نباشیم!.

اللّٰهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّد
* منبع: سایت اینترنتی « خبر آنلاین» با کمی خلاصه و اضافه.

#همکار_فقط_هم_کارمان_است_نه_بیشتر #دشمن_شوهر_و_زن #دشمن_همسران #دشمنان_خانواده_و_زندگی_مشترک #تفاوت_آداب_معاشرت_و_هرزگی #با_هر_کسی_درددل_نکنیم #همکار_محرم_نیست_فقط_همکار_است

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

Loading...