ویژه کنید
عکس و تصویر برای نخستین‌بار در کشور و به همت شعرای آیینی شهرستان بهبهان؛ بلندترین مثنوی حضور امام ...

برای نخستین‌بار در کشور و به همت شعرای آیینی شهرستان بهبهان؛

بلندترین مثنوی حضور امام رضا(ع) در ایران و ارجان سروده می‌شود

بلندترین مثنوی آیینی هجرت تاریخ‌ساز و حضور امام رضا(ع) در ایران و ارجان توسط جمعی از شاعران متعهد شهرستان بهبهان سروده می‌شود.

خیرالله محمدیان، محقق، پژوهشگر و شاعر آیینی بهبهانی با اعلام این خبر گفت: اخیراً با تعدادی از شعرای متعهد شهرستان بهبهان نشستی داشتیم که هدف از این جلسه سرودن یک مثنوی بلند با موضوع ورود کاروان امام رضا علیه السلام به ایران و ارجان(بهبهان) با هدف تبیین چرایی هجرت، معرفی قدمگاه‌های آن حضرت در شهرستان بهبهان و همچنین ذکر آیین‌های رضوی در قدمگاه‌ها بود.
وی افزود: چون حجم این کار گسترده است بنا شد سرایش شعر را بین شعرای بهبهانی تقسیم و هر بخشی را بر عهده یکی از شاعران آیینی واگذار کنیم تا زودتر به نتیجه برسیم.
محمدیان گفت: هدف از سرودن چنین مجموعه‌ای این است که مسیرهای هجرت کاروان آقا امام رضا(ع) و ماجراهای اتفاق افتاده در طول مسیر را منظوم کرده و همراه با پرده‌ای که هنرمندان نقاش آماده خواهند کرد، در مراسم پیاده‌روی از بهبهان تا قدمگاه آن حضرت به شکل پرده خوانی اجرا شود.

شایان ذکر است حضرت رضا(ع) در مسیر هجرت تاریخ‌ساز خود از مدینه به مرو از چندین شهر کشور از جمله آبادان، اهواز، رامهرمز، بهبهان، اقلید، ابرکوه، نیشابور و ... عبور کرده‌اند که به همین مناسبت برخی از این شهرها از جمله بهبهان مراسمات ده‌ها هزار نفری حضور مردم در قدمگاه مقدس و متبرک آن حضرت را دارند.

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است
Loading...