ویژه کنید
عکس و تصویر #شبدر_زینتی . 4 تکثیر و هرس : تکثیر: تقسیم گیاه مادری و به بیان دیگر ...

#شبدر_زینتی . 4
تکثیر و هرس :
تکثیر: تقسیم گیاه مادری و به بیان دیگر تقسیم پیازهای این گیاه یکی از متداولترین روشها است یعنی زمانی که نسبت به تعویض گلدان اقدام می کنیم می توان توده گیاه مادری را به دو بخش تقسیم کرد و هر یک را در داخلی جداگانه کشت کرد.
زمان تقسیم نیز انتهای زمان استراحت است. در مورد کاشت پیازها نیز باید گفت که هر ۱۰ عدد پیاز را می توان در گلدانی با دهانه به قطر ۲۵ سانت کاشت. در زمان کاشت عمق کاشت را حدود ۳-۲ سانیمتر در نظر می گیرند .
اگر در هوای آزاد قصد کاشت پیازها را دارید فاصله حدود ۱۰-۷ سانتیمتر را بین مکان کاشت در نظر بگیرید. مخلوط خاک را می توان خاک معمولی +خاک برگ+شن درشت در نظر گرفت و قبل از کاشت پیازها ابتدا خاک را خیس و مرطوب کرد سپس اجازه داد که آب اضافی خارج شود و بعد نسبت به کاشت پیازها اقدام کرد .
توجه کنید که آبیاری زیاد موجب پوسیدن پیازها می شود. گلدان را در مکانی که از تابش مستقیم آفتاب لااقل به مدت ۵-۴ ساعت در روز برخوردار است قرار دهید تا رشد برگها به بهترین نحو انجام شود.
هرس: گیاهان بالغ و استقرار یافته را هر ۵-۳ سال یکبار در اوایل تابستان و یا در طی فصل رکود از سطح زمین کف زنی می کنند یعنی تمامی برگها و سایر قسمت های گیاه را از نزدیکی سطح زمین قطع می کنند تا رشد جدید و برگ های جدید شروع به رشد کنند . گیاهان جوان را هر ساله در اوایل تابستان و یا در طی فصل رکود کف زنی می کنند تا در خاک گسترش یابند و به استقرار آنان کمک شود.
#رایحه_بهاری
@RayeheBahary

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است
Loading...