ویژه کنید
عکس و تصویر .... ⛔ ️اف‌ای‌تی‌اف(FATF) چیست؟ . 📌 «#گروه_ضربت_اقدام_مالی» یا (#FATF) به‌عنوان یک سازمان بین‌دولتی از سال ...

....
⛔ ️اف‌ای‌تی‌اف(FATF) چیست؟
.

📌 «#گروه_ضربت_اقدام_مالی» یا (#FATF) به‌عنوان یک سازمان بین‌دولتی از سال ۱۹۸۹ میلادی با مصوبه‌ی هفت کشور صنعتی یا «گروه هفت G7» تشکیل‌شده است. این نهاد ذیل «سازمان همکاری اقتصادی و توسعه» در #فرانسه فعالیت می‌کند. وظیفه‌ی گروه ضربت اقدام مالی، تنظیم استانداردها و ارتقای مؤثر سنجه‌های قانونی و اجرایی برای مبارزه با پول‌شویی، تأمین مالی تروریسم و دیگر تهدیداتی است که از زاویه‌ی نگاه آمریکایی‌ها یک‌پارچگی سیستم مالی نظام سلطه را تهدید می‌کند. .
📌 نکته‌ی مهمی که باید به آن توجه داشت این است که در این سازمان مفاهیمی مثل #پول‌_شویی یا تروریسم می‌بایست با عینک آمریکایی نگریسته شود. .
📌 به‌عنوان‌مثال جنبش‌های مقاومت مثل حزب‌الله لبنان، یا سازمان‌های نظامی مانند سپاه پاسداران از نگاه آمریکا گروه‌ها و سازمان‌های تروریستی محسوب می‌شوند. اما کشور فاسدی چون عربستان سعودی که مادر تروریسم افراطی در جهان است، به عنوان یکی از سالم‌ترین کشورها شناخته می‌شود!!
.
📌 هدف #FATF حداقل راجع به ایران #پول‌_شویی نیست، بلکه گرفتن اطلاعات اقتصادی گسترده از نهادهای اقتصادی ایران است. زمانی که شما اطلاعات اقتصادی بیشتر به آن‌ها می‌دهید آن‌ها از این موضوع جهت تحریم‌های مدنظر خود و فشار بیشتر استفاده می‌کنند، هرچقدر با این نهاد بیشتر همکاری کنیم اطلاعات بیشتری خواهیم داد و راحت‌تر #تحریم می‌شویم.
.
📌 علت واقعی حضور FATF این بود که آمریکا از سال 1391 (2012 میلادی) با حذف U-Turn از مراودات ایران با نظام مالی جهانی تمام تلاشش را کرده بود که جلوی هرگونه صادرات و واردات از ایران را بگیرد (حصر کامل اقتصادی). .
🔺 ایران نیز برای کسب پول حاصل از فروش #نفت و واردات کالاهای ضروری مجبور بود که تحریم‌های چندجانبه‌ی مالی را دور بزند. از این‌جا بود که #FATF به‌عنوان گروه ضربت اقدم مالی در روند مذاکرات ایران و غرب ظاهر شد تا جلوی این دست فعالیت‌های ایران را هم بگیرد و بر اطلاعات اقتصادی ایران اشراف کامل داشته باشد.
.
📌 #سیگال_مندلکر هم جهت کسب اطلاعات مالی تاکید کرده بود که #ایران را برای اجرای طرح FATF مسئول نگه می‌داریم و اگر ایران نتواند تعهدات خود را در قبال این طرح انجام دهد به فهرست سیاه #FATF بازمی گردد.
پیوستن به FATF یک اشتباه استراتژیک است که امنیت ملی ما را هدف قرار داده است. دولت با پذیرش این قرارداد باعث می‌شود که اطلاعات اقتصادی را صاحب شوند.
باپذیرش #FATF ما در حقیقت یک خودتحریمی علیه نیروهای انقلاب را رقم می‌زنیم. .
#جنگ_اقتصای #مجلس

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است
Loading...