ویژه کنید
عکس و تصویر #ولی_عصر #صاحب_الزمان #مهدی_موعود #ولی_امر ضرورت طرح مباحث مهدویت 1) بعد اعتقادی «اعتقاد» بنیان اصلی زندگی ...

#ولی_عصر
#صاحب_الزمان
#مهدی_موعود
#ولی_امر

ضرورت طرح مباحث مهدویت
1) بعد اعتقادی
«اعتقاد» بنیان اصلی زندگی است ؛ یعنی ، آنچه را که انسان در میدان عمل انجام می دهد، بی تردید به ساختار اعتقادی او بر میگردد.از این رو اگر انسان دارای اعتقاد صحیح و مستحکم باشد، در صحنه عمل ، گرفتار لغزش و دودلی نخواهد شد.مهمترین چیزی که به اعتقاد درست شکل می دهد ، معرفت است.
با تحصیل معرفت می توان به این نتیجه رسید که ؛ امام زمان علیه السلام تداوم بخش امامت ائمه هدی علیهم سلام می باشند . او واسطه ی فیض الهی ، خاتم الاصیاء و مظهر رسول خدا است . امام زمان علیه السلام طریق معرفت به پروردگار است ؛ چنان که در روایات ، راه معرفت خدا و اوصاف او ، شناخت اولیای خدا وامامان معصوم علیهم السلام دانسته شده است . اینان مظهر اسمای الهی اند و شناخت درست آنان ، می تواند طریق معرفت خدا باشد.
شیعه و سنی از پیامبراکرم صلی الله علیه و آله نقل کرده اند :«من ماتَ وَ لَم یعرف امام زمانه مات میتة جاهلیه» هرکس بمیرد و حال آنکه امام زمان خود را نشناخته باشد،به مرگ جاهلیت مرده است .
در برخی از دعاها مامور شده ایم تا خواهان توفیق معرفت امام باشیم :
«اللهم عرفنی حجتک فانک ان لم تعرفنی حجتک ضللت عن دینی» ... خدایا حجت خودت را به من بشناسان، اگر حجت خود را به من نشناسانی ، از دینم گمراه خواهم شد.
آیا با وجود این همه آثار نباید به شناخت امام پرداخت ؟!

فرازی از کتاب :نگین آفرینش
مولفان:محمد مهدی حائری پور
مهدی یوسفیان
محمدامین بالادستیان

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است
Loading...