ویژه کنید
عکس و تصویر #حافظه_تاریخی ⭕ ️ انقلاب فرهنگی و #انقلابیون_پشیمان! 🔶 🔸 به بهانه سالروز اعلام #انقلاب_فرهنگی در ...

#حافظه_تاریخی

⭕ ️ انقلاب فرهنگی و #انقلابیون_پشیمان!

🔶 🔸 به بهانه سالروز اعلام #انقلاب_فرهنگی در دوم اردیبهشت ۵۹

🔻 اوایل پیروزی انقلاب اسلامی، مدیریت وقت دانشگاه‌ها با اتکا به #لیبرالیسم حاکم بر دولت موقت، خود را موظف می‌دیدند که امکانات دانشگاه را در اختیار تبلیغات سیاسی گروه‌هایی قرار دهند که گاه در نقاط دیگر کشور مسلحانه در برابر نظام ایستاده بودند.
امام خمینی (ره) بارها نارضایتی خود را از وضعیت دانشگاه‌ها اعلام کرده بودند.

🔸 حضرت امام(ره) - پیام نوروزی سال۵۹ :
💬 «باید انقلابی اساسی در تمام دانشگاه‌های سراسر ایران به وجود آید تا اساتیدی که در ارتباط با شرق یا غرب‌اند تصفیه گردند و دانشگاه محیطِ سالمی برای تدریس علوم عالی اسلامی شود.»

🔺 پس از حوادث ۲۹ فروردین ماه در دانشگاه تربیت معلم، دانشگاه‌ها از دوم اردیبهشت ۵۹ تا آذر ۶۱ تعطیل شدند. در این مدت #ستاد_انقلاب فرهنگی وظیفه‌ی بررسی و تحقیق و برنامه ریزی جهت تغییر محتوا و عملکرد نظام آموزشی کشور را بر عهده داشت.

بازگشایی دانشگاه تنها زمانی ممکن بود که نظام آموزشی کشور متناسب با تفکر اسلامی و انقلاب متحول گردد و به همین منظور به فرمان امام(ره) «ستاد انقلاب فرهنگی» شکل گرفت. در این حرکت عظیم، طیف وسیعی از نیروهای همراه با انقلاب مشارکت و همراهی داشتند که البته تمامی آن‌ها بعداً به این همراهی خود ادامه ندادند.👇

🔻 رادیکال‌ترین نیروهای انقلاب عضور #ستاد_انقلاب با گذشت یک دهه چنان دچار استحاله‌ی فکری شده که در تحولات نظام سلطه حل شدند تا آنجا که صادق زیباکلام سلول سلول وجودش را #لیبرال می‌داند!

⭕ ️ «هاشم #آغاجری» و « #عباس_عبدی» دو تن از این افراد بودند که به نمایندگی از دفتر تحکیم وحدت در دو مناظره‌ی تلویزیونی حاضر شده و در مقابل نمایندگان گروهک‌های چپ به دفاع از #انقلاب_فرهنگی پرداختند!

⭕ ️ « #عبدالکریم_سروش» با اهداف انقلاب فرهنگی از جمله پاک‌سازی اساتید وابسته به شدت موافق بود. وی در آغازین روزهای انقلاب برخی رشته‌های دانشگاهی را #دانش_کاذب ‌نامید و ‌گفت:
«این رشته‌ها را کنار گذاشتیم که ان‌شاءالله علم نافع را در دانشگاه‌ها ترویج بدهیم.»

🔴 سروش به همراه زیباکلام در ستاد انقلاب، اساتید دانشگاه را تصفیه و پاک‌سازی می‌کردند؛ هر استاد دانشگاه یا دانشجویی که صورتش را با تیغ می‌تراشید یا کراوات داشت، به جرم فراماسون و یا مارکسیست و یا لیبرالیست بودن از دانشگاه اخراجش می‌کردند.‼ ️

❌ کی بود کی بود من نبودم!

🔻 سروش در مصاحبه‌ی بهار ۱۳۸۶ سعی کرد با پررنگ کردن نقش دیگران در ستاد انقلاب فرهنگی نقش خود را در پاک‌سازی اساتید انکار کند یا به نوعی برای خود شریک جرم دست و پا کند! او با به میان کشیدن #محمدعلی_نجفی (شهردار فعلی تهران و وزیر وقت آموزش عالی) در خصوص اقدامات نجفی در اخراج ۷۰۰ استاد دانشگاه!!! دست به افشاگری زد

🔻 نجفی نیز متقابلا نقش خود را انکار کرده و توپ را به میدان سروش انداخت.

🔻 « #صادق_زیباکلام» از دیگر عوامل پاک‌سازی اساتید دانشگاه بود که اظهار پشیمانی کرد.(هرچند سروش تاکید دارد زیباکلام هیچ نقشی در #پاک_سازی اساتید نداشته!!!) اما زیباکلام از این اظهار پشیمانی «دکانی» برای خود دست و پا کرد!! گرچه وی مسبب اصلی تصفیه‌ی اساتید را دانش‌جویان تحکیمی، هم‌چون «عباس عبدی»، «محسن میردامادی»، «حبیب‌الله بیطرف» و «معصومه ابتکار» می‌داند.

✅ یادآوری وقایع سال ۵۹ در #انقلاب_فرهنگی و سرگذشت جالب عوامل مسؤول در این امر به خوبی نشان می‌دهد که چرا هنوز پس از گذشت ۴۰ سال از عمر بابرکت انقلاب اسلامی، طرح مهم #تحول در علوم دانشگاهی توسط مسؤولین امر همچنان بر زمین مانده و به هیچ جا نرسیده است.


#اختصاصی
کانال رسمی اندیشه‌جویان استاد حسن عباسی
▶ ️ Instagram.com/Hasanabbasi_students
▶ ️ Eitaa.com/Hasanabbasi_students

▶ ️ Igap.net/Hasanabbasi_students
▶ ️ Sapp.ir/Hasanabbasi_students

▶ ️ Gap.im/Hasanabbasi_students
▶ ️ Bpn.im/Hasanabasi_students

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است
Loading...