ویژه کنید
عکس و تصویر #باز_نشر_میلاد_امام_حسین_علیه_السلام 🤔 #پرسش ❔ با یک دوست سنی بحثی داشتم گفت خرافات تو کتابهای شما ...

#باز_نشر_میلاد_امام_حسین_علیه_السلام

🤔 #پرسش

❔ با یک دوست سنی بحثی داشتم گفت خرافات تو کتابهای شما است از جمله اینکه می گویید امام حسین از #انگشت پیامبر شیر می خورد و از فاطمه شیر نمی خورد آیا #واقعا چنین چیزی قابل قبول است❗ ️❗ ️


💠 #پاسخ💠

🔷 شیخ کلینی از امام #صادق علیه السلام روایت می کند که فرمود:

«امام حسین نه از پستان حضرت فاطمه و نه زنان دیگر شیر نخورد پیامبر انگشت و زبانش را در #دهان او می‌گذاشت و او می‌مکید و این برای دو  سه روزش کافی بود .بنابراین است که گوشت و خون حسین از گوشت و خون پیامبر تشکیل شد»

📚 الکافی ج1 ص465

📚 کامل الزیارات ص57

❕ در این شکی نیست که از پیامبر گرامی #معجزات و #کرامات زیادی صادر شده است که قضیه مذکور یکی از آن موارد است .

❔ چه مانع عقلی برای #تحقق این کرامت و معجزه وجود دارد در حالی که همانند آن بارها از پیامبر صادر شده است و علمای اهل سنت در کتب خود ذکر کرده اند از جمله؛

1⃣بخاری در #صحیح خود نقل می کند:

« جابر می گوید در یکی از سفرها همراه پیامبر بودیم که هنگام نماز عصر فرا رسید و ما بیش از اندکی آب همراه نداشتیم و همان مقدار را در ظرفی ریختیم .در این حال پیامبر به میان ما آمد و دست خود را در میان آن ظرف فرو برد و انگشتان را از یکدیگر جدا کرد و فرمود برکت الهی را برای وضو گیران از خداوند خواهانم .بلافاصله مشاهده کردیم که آب از میان انگشتان مبارکش فواره می زند .در این موقع مردم از آن آبها #وضو گرفتند و رفع تشنگی نمودند. ما در آن روز هزار و چهار صد تن بودیم »

📚 صحیح بخاری ج9 ص104

📚 سنن نسائی ج1 ص80

2⃣در روایت دیگری می آورد که #مسلمین در حدیبیه دچار کم آبی شدند :

« پیامبر دست مبارکش را در میان دلو فرو بردند .ناگهان آب از میان انگشتانش مانند چشمه جوشان #جاری شد در این موقع همگی از آن نوشیدیم و وضو گرفتیم .

🔶 جابر می گوید:

« اگر صد هزار تن هم بودیم آن آب #همگی ما را کفایت می کرد »

📚 صحیح بخاری ج6 ص38

❗ ️این مضمون را دیگران از علمای اهل #سنت هم نقل کرده اند؛

📚 مسند احمد ج5 ص298

📚 سنن ترمذی ج2 ص78

📚 طبقات ابن سعد ج1 ص98 قسم 1

📚 تاریخ بغداد ج12 ص287 و ...🗯 بنابراین جریان سیر کردن امام حسین توسط پیامبر به قدرت #غیبی و معجزه ، هیچ بعد و استبعادی را نمی پذیرد و یک خارق عادت قلمداد می شده است که همانند آن بارها از پیامبر اسلام و سایر #پیامبران صادر شده است .

❓ مگر عیسی بدون پدر به دنیا نیامد؟ مگر عصای موسی تبدیل به مار نشد؟ مگر عیسی از گل، پرنده خلق نمی کرد و #مردگان را زنده نمی گرد؟

❕ همه این امور به عنوان معجزه و عمل خارق العاده قابل پذیرش است و عمل پیامبر اکرم هم در سیر کردن امام حسین از همین باب قابل #قبول است ‌.

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

Loading...