ویژه کنید
عکس و تصویر 🔴

🔴 "ناراضی تراشی عمدی" کار چه کسانی است؟ 🔴

اشتباه است اگر فکر کنیم اعتراضات و آشوبها، صرفا منشأ خارجی دارد.

️⃣ ضلع اول پروژه اعتراضات براندازانه در کشور، #ناکارآمدی و ایجاد و انباشت نارضایتی در بخشی از جامعه توسط #مسئولین است.
⃣ ضلع دوم این پروژه، #ناامن سازی و دعوت به #آشوب و اعتراض خیابانی و حتی مسلحانه به این بهانه توسط مزدوران و گروهکهای تروریستی است.
⃣ و ضلع سوم آن، فشار سیاسی و تحریم از خارج کشور به سردمداری آمریکا، اسرائیل و عربستان سعودی است.

⭕ ️ مسئولان #نفوذی بار اصلی پروژه یا پروسه اعتراضات براندازانه را به دوش میکشند.
👈 درست در ایام پس از اغتشاشات، در کمال ناباوری قانون تقلیل حقوق #بازنشستگان و پاداش پایان خدمت کارمندان دولت در مجلس تصویب شد! (به بهانه حقوقهای نجومی!)
👈 دولت و برخی نمایندگان مجلس همچنان بر حذف ۳۳ میلیون یارانه بگیر اصرار دارند! (میگویند پردرآمدها اما عملا #یارانه معلولان و مستمری بگیران بهزیستی و ... را قطع کرده اند).
👈 بی توجهی تعمدی دولت به #مالباختگان موسسات مالی،
👈 تداوم مشکلاتی مثل #آلودگی هوا،
👈 رونمایی از #کشتی مطلاّ درست در ماهی که برخی را به بهانه گرانی و فقر به خیابان کشاندند و.. همگی ابعاد این "ناراضی تراشی عمدی" هستند.

⭕ ️ بخشی از بار سنگین #ناراضی_تراشی هم به شکل روحی و #روانی دنبال می شود. برخی چهره های اصلاح طلب و #لیبرال و رسانه های بیگانه و دنباله های داخلی آنها این نقش مهم را ایفا میکنند:
👈 القای #احساس_فلاکت و بدبختی و عقب ماندگی در موضوعات مختلف، (اصطلاحا روی اعصاب مردم رفتن و منفی نگری) با آمارسازی های دروغین،
👈 بزرگنمایی از بودجه مراکز مذهبی و بی توجهی به بودجه هنگفت وزارتخانه های رفاه و بهداشت و.. و عملکرد ضعیف آنها و.. همگی در همین راستا انجام میشود.
👈 اسفناک آنکه در این ورطه، برخی رسانه های انقلابی! هم به بهانه انتقادات #جناحی به این احساس بدبختی و محرومیت دامن میزنند.
👈 تد گار می گوید: #احساس_محرومیت از خود #محرومیت مهمتر و خطرناکتر است. بخش بزرگی از جامعه ممکن است در وضعیت اقتصادی نسبتا مطلوب باشند اما #حس محرومیت و تبعیض و فقر و شکاف طبقاتی، که بیشتر جنگ روانی و رسانه ای است، ممکن است آنها را به اعتراض و شورش بکشاند.

⭕ ️نتیجتا آنکه #دولت و مسئولین در دستگاههای مختلف باید بصورت ماهیانه بصورت شفاف (نه آمارسازی روتین و دروغین) گزارش دهند که #کارنامه کاری آنها چه بوده است! این یکی از راه حل ها برای شناخت سره از ناسره است.

محمد عبدالهی
@abpakhsh

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است
Loading...