ویژه کنید
عکس و تصویر زنده به گور کردن رسمی ایرانی یا یونانی؟! فرافکنی ایران‌ستیزان: رسم زنده به گور کردن ...

زنده به گور کردن رسمی ایرانی یا یونانی؟!

فرافکنی ایران‌ستیزان: رسم زنده به گور کردن در زمان هخامنشی

ایران ستیزان در ادامه تحریف‌ها و دروغ‌های خود این بار استناد به داده‌های سست و غیر قابل اعتماد را سرلوحه خود قرار داده‌اند. اخیرا موضوع زنده به گور کردن در دوران هخامنشیان را بزرگ کرده‌اند و ادعاهای پوچی را مطرح می‌کنند.

استناد آنها به یک بخش از هرودوت است که بدون در نظر گرفتن سخنان قبل و بعد هرودوت می باشد. مشخص است که آنها اصلا با نوشته‌های هرودوت آشنایی ندارند چرا که هرودوت درباره بسیاری از اقوام و ملل افسانه‌های فراوانی را گفته است به طوری که نوشته است آب نطفه هندی‌ها مانند بقیه آدمیان سپید نیست بلکه مانند پوستشان تیره است!!!

(هرودوت، کتاب ۳، بند ۱۰۱)

همچنین در روایات او درباره مصر هم افسانه‌های آشکاری دیده می‌شود به طوری که می نویسد ادرار زنی که هرگز جز با شوهرش با مرد دیگری همبستر نشده بود، چشم نابینای پادشاه مصر را شفا داد


(همان، کتاب ۲، بند ۱۱۱).

پس با چنین استنادی لابد بگوییم آب نطفه هندیان تیره است!!!

در واقع به نظر می‌رسد قربانی و زنده به گور کردن در جامعه یونانی رواج داشته است و مورخان یونانی این مورد را به پادشاهان هخامنشی فرافکنی کردند. به راستی اگر ما از یک رسم صحبت می کنیم باید آثار و شواهد گوناگونی از آن باقی مانده باشد نه اشاره مبهم هرودوت که به داده‌های مربوط به ایران باستان تناقض آشکار دارد.

نوشتار کامل را به همراه منابع و مآخذ بخوانید:

kheradgan.ir/?p=16770

#ایران
#ایرانیان
#تاریخ_ایران
#کشور_ایران
#هخامنشیان
#ساسانیان
#آریایی

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است
Loading...