ویژه کنید
عکس و تصویر آرایش غلیظ و تیپ خفن ! 🍀 تشبیه زنان ایرانی توسط مجله #اکومد فرانسه به ...

آرایش غلیظ و تیپ خفن !
🍀 تشبیه زنان ایرانی توسط مجله #اکومد فرانسه به ....
و درخواستی عاجزانه از دختران و بانوان کشورم ایران ....
نوشته : #جامعه شناس-زهرا ممتاز ( قمشه ای)

🔹 چند سال پیش دوستی از وضعیت حجاب و آرایش زنان در ایران گلایه کرد . تعجب کردم ، آخر به او این حرف و نقلها نمی آمد! کارخانه داری بود که ظاهرا به این حرفها نمیخورد.
پرسیدم چرا ؟
گفت ما یک نصاب از شرکت هلندی سازنده ماشین آلاتمان دعوت کردیم .
وقتی او را از فرودگاه تا تهران ، خ گاندی ، دفتر مرکزی میبردیم ، دیدم با #تعجب بسیار به دختران و زنان که در رفت و آمد بودند نگاه میکرد. بعد آن هلندی با زبان انگلیسی پرسید: «امروز چه مناسبتی دارید ؟ شما هم مراسم #بالماسکه دارید ؟»
گفتیم:« نه امروز یکروز معمولی است . بالماسکه ؟! چرا میپرسی؟! »
گفت : «آخر زنان کشورتان اینطور با مکاپ غلیظ و #آرایشهای تند و عجیب و غریب بیرون آمده اند ، من در هلند نامزدم را تنها دوبار با کمی آرایش دیدم ،یکبار در مراسم بالماسکه و یکبار کریسمس...»

آن کارخانه دار ادامه داد: «از آن روز به بعد من متأسف شدم و به همسر و دختر خودم اجازه اینگونه آرایش و لباس پوشیدن را نمی دهم .»

🔹 دوستان این داستان بماند .
چند روز پیش در جایی خلاصه ترجمه ای از یک مقاله در مجله ی #اکومد فرانسوی را خواندم. از شدت تأسف و تأثر عرق سردی بر من نشست و دقایقی سرم را میان دو دست گرفتم.

🔹 در آن مجله از قول یک نویسنده فرانسوی که به عنوان توریست از ایران بازدیدی داشته مقاله ای راجع به زنان ایرانی نوشته بود بدین مضمون :
« زنان ایرانی خودشان را در پشت نقاب سنگینی از #آرایش مخفی کرده اند ، با قیافه های مصنوعی که نشان از #جراحی های-زیبایی دارد .
زنان آرایش کرده ی ایرانی آدم را یاد پورن استارهای آمریکایی می انداخت ، آنچه در خیابانها از زنان ایرانی به چشم می آمد شباهت عجیب به #ستاره های فیلم های #پورنو( فیلمهای مستحجن آمریکایی) بود!!
در جامعه ای که اسلامی و مذهبی است و تماما نمادهای #مذهبی تبلیغ میشود تعجب آور بود که از دیدن زنان بیشتر حس #شهوت در انسان برانگیخته میشد و....»

🔹 حالا عزیز هموطن خواهر و برادر من ! دیدگاه خارجی ها در خصوص آرایش و قضاوت آنها را خواندید !
من نمی خواهم به مسائل مذهبی و حکومتی و... اشاره کنم اما به عنوان یک ایرانی میگویم:

برادر هموطن! اگر این قضاوت را خواندی و به غیرت، شرافت و نجابت آریایی ات برخورد خواهش میکنم و استدعا دارم در خصوص نحوه آرایش ناموست( همسر و دختر و خواهرت) تجدید نظری کن ! گاهی تذکری بده! گاهی غیرتی بجنبان!

خواهر هم وطن ! عزیز من ! با خودت فکر کن چرا باید آنقدر غلیظ و با رنگهای تند آرایش کنم که یک خارجی لا مذهب اینگونه در مورد زنان کشورم بنویسد ؟!
پس:
🔹 خواهر عزیز من خودت را همانگونه که آفریدگار هستی خلق کرده بپذیر!
🔹 اعتماد به نفس خود را بالا ببر!
🔹 یک هنر و #مهارت فنی و حرفه ای بیاموز که با آن بهتر دیده شوی!
🔹 برای خودت و #نجابتت ارزش قائل باش ! 🔹 عزت #کشورت را بالا ببر!

فقط کمی #تأمل و #تفکر و در نظر گرفتن #هویت ایرانی-اسلامی

❗ امیدوارم این متن را خواندووه و برای تمام دختران و زنان سرزمینم بفرستید.
آرزوی من سربلندی بانوان ایران زمین

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

ادامه‌ی دیدگاه ها
Loading...