ویژه کنید
عکس و تصویر ‍ ✅ ✅ ⁣✅ #تحلیل_رشد ☸ ️ عنوان تحلیل: 💠 ⁣#آتنا_و_دیگر_هیچ ✴ ️✴ ️✴ ️ ...

‍ ✅ ✅ ⁣✅ #تحلیل_رشد


☸ ️ عنوان تحلیل:

💠 ⁣#آتنا_و_دیگر_هیچ✴ ️✴ ️✴ ️ این روزها، با حل شدن گره کور پرونده آتنا، حرف و حدیث‌های این مدت پایان یافته و مباحث زیادی درباره گوشه‌های مختلف پرونده بازگو شد و خیلی‌ها از زوایای مختلف نسبت به این مسئله اظهارنظر کردند؛از مسئولینی که به دنبال عکس گرفتن و نشان دادن مسئولیت‌پذیری خود به مردم شهرشان بودند، تا نیروهایی که به دنبال حل مشکل بودند تا مردمی که غیرت‌شان قبول نمی‌کرد که چنین اتفاقی را در شهر خود تحمل کنند تا مطبوعات و تحلیل‌گرانی که به دنبال تحلیل بودند. ولی هیچ کدام مرهمی بر داغ پدر و مادر نخواهد بود و هر بازگو کردنی، داغی بر پیکر این خانواده....

💢 البته همچون سایر پدیده‌های اجتماعی نیز، بازار شایعه از زمان ناپدید شدن آتنا رواج خود را پیدا کرد و هرکسی به سهم خود، داغ این خانواده را بیشتر نمود. ولی در این راستا چند نکته مدنظر نگارنده هست که تقدیم می‌گردد:

1️⃣ تحلیل ممنوع⛔ ️🚫

🔸 به عنوان یک دانشجوی حقوق که در عرصه جرم‌شناسی(مطالعه علمی جرایم و علل آن) فعالیت می‌کند، عرض می‌کنم که هرگونه اظهارنظر و تحلیل در مورد علل و یا تحلیل وضعیت قاتل و... نیازمند اطلاعات است؛ بدون هرگونه اطلاعاتی درباره پرونده، نمی‌شود تحلیل کرد حتی خیلی از موارد ذکر شده درمورد جزئیات پرونده، گویا شایعه است!


2️⃣ گوش حقوق بشر، کر🚹 🚺 !

🔸 شعارهای مردم پارس آباد در خصوص مجازات متهم، با عنوان «سنگسار...سنگسار» گوش حقوق بشر و لشکر بی جیره و مواجب داخلی آن را پر کرد. راستی یک سوال⁉ ️: «برای عامل این جنایت، بهترین واکنش چه چیزی می‌تواند باشد؟ چه چیزی می‌تواند احساسات جریحه‌دار شده خانواده و مردم را تسلی بخشد؟»

🔸 آن‌هایی هم که در مقابل اتفاق به وجود آمده سکوت کرده و با #ژست_روشنفکرانه صرفا می‌گویند بخاطر اجرایی نشدن کنوانسیون‌ و... این اتفاقات افتاده است، حرفی برای گفتن ندارم جز #امید_هدایت و #آرزوی_اندیشیدن_و_تدبیر برای آنها!


3️⃣ تسلیت به خانواده مرحوم!

🔸 به عنوان کسی که خواهر زاده‌ای به سن آتنا دارم، درد خانواده را می‌توانم درک کنم.


4️⃣ جرم شناسی پرونده📝 📝 📝

🔸 هرچند بدون اطلاع از جزئیات پرونده، نمی‌توان حرفی زد، ولی باید گفت که علل چنین مواردی را می‌توان در مسائل #روان‌_شناختی فرد نیز دانست؛ یعنی مشکلی #روانی_متهم پرونده که باید روان شناسان در این مورد نظر بدهند. این مسئله از دو جهت #بیماری_روانی در خصوص #آزار_جنسی و نیز در خصوص #قتل و #نحوه_قتل قابل بررسی است.

🔸 همچنین #جامعه‌_شناسی چنین فردی نیز قابل توجه خواهد بود. اثر #ویژگی‌_های_خانوادگی_متهم و #ساختار‌_های_اجتماعی باید در این مسئله، مورد بررسی قرار گیرد. البته در خصوص چنین مسئله‌ای، دقت به مسائل #دوران_بچگی می‌تواند راهگشای پاسخگویی به علل باشد.


5️⃣ اشاعه فحشا، ممنوع🔇 ‼ ️

🔸 حواسمان باشد که شایعه سازی در خصوص این فرد، به اشاعه فحشا که گناهی بزرگ است، منجر نشود.


6️⃣ آرزوی ما...

🔸 این پرونده و پرونده‌های این چنینی، آرزوی تشکیل #پرونده_شخصیت برای متهم و نیز امکان #امکان_مطالعه_علمی پرونده را برای پژوهشگرانی همچون حقیر را زنده می‌کند.


7️⃣ پیشگیری📉 ‼ ️

🔸 ارائه راهبردهای پیشگیرانه در خصوص چنین پرونده‌هایی با توجه نبود اطلاعات، کمی دشوار است ولی به طور کلی توجه به مسئله #مرض_جنسی که #بیماری_روانی است، جدی است، همچنین مسائلی مانند #آماج_زدایی از بزهدیده که از خرید طلا و جواهر برای فرزند و استفاده از همه آنها به صورتی که جلوه کند، باعث جذب افرادی می‌شود که #مرض داشته یا #اندیشه_مجرمانه دارند.

🔸 همچنین #مجازات_قصاص به صورت #علنی می‌تواند با #بازدارندگی_عامی که ایجاد می‌کند تا حد زیادی مانع از بروز چنین مسائلی شود.


8️⃣✔ ️ تشکر از #مردم_غیور_پارس_آباد و همه افراد و مسئولینی که این مدت پیگیر و نگران بودند.


9️⃣ 🔚 در پایان، فاتحه برای آن مرحوم و درخواست صبر و تسلی برای خانواده داغ‌دیده این دختر، فراموش نشود.🌱 #رامین_مالک_پژوهشگر_مرکز_رشد


⚜ ️💎 🇮 🇷 💎 ⚜ ️
⁣⛅ ️ ⁣الّلهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ عَجِّلْ فَرَجَهُمْ

🌲 #دانشگاه_امام_صادق_علیه_السلام

⁣🌿 ⁣🌿 ⁣🌿 #کانال_جامع_مرکز_رشد
🌐 @Rushdisu

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است
Loading...