ویژه کنید
عکس و تصویر متن حتما مطالعه شود👇 👇 👇 پیشاپیش بابت طولانی بودن مطالب عذرخواهی میکنم . . ...

متن حتما مطالعه شود👇 👇 👇
پیشاپیش بابت طولانی بودن مطالب عذرخواهی میکنم
.
.
.
خوب طبق قول، این هفته به بررسی چند شبهه پیرامون حجاب در ایران میپردازیم.
شبهات فرهنگی این مسئله را به عهده خواهران محجبه میگذاریم و ازآنها خواهشمندیم در پیج خود یا در همین پست به صورت کامنت به رفع شبهه بپردازند، ما در این پست به بررسی شعارهای سیاسی دشمنان اسلام درمورد حجاب میپردازیم.
توجه کنید منظور از انتشار این مطالب توهین به هموطنان نیست و بیشتر هدف از انتشار این مطالب، مقابله با کمپین های ضددینی علیه حجاب است.
اما #شبهات_سیاسی در رابطه با این موضوع :
∆ چرا در اسلام بانوان باید به خاطر حفاظت از آزار جنسی حجاب را رعایت کنند؟
پ: نکته ای که حائز اهمیت است، این است که در زمان کنونی افرادی مانند #مسیح_علی_نژاد این موضوع را هدف اصلی حجاب قرار داده اند، درحالی که اصلا هدف اصلی حجاب این نیست، اگر هدف اصلی حجاب امنیت یک خانم از آزار جنسی توسط نامحرم بود، بنابر روایات معتبر موجود، حضرت زهرا(س) در جلوی گدای نابینا حجاب را رعایت نمیکرد، پس حفظ حجاب ، فقط برای حفظ بانوان از آزار جنسی نیست و مسلما دلیل مهم تری برای امر بانوان مسلمان به حجاب از جانب پروردگار هست که معرفی چند نمونه ازین فواید را به عهده خواهران میگذاریم.
.
.
∆ چرا در ابتدای اسلام حجاب در جامعه قانون نبوده است؟
پ: این سوال را عمدتا افرادی که اهل مطالعه نیستند مطرح میکنند ، چرا که اولا در تاریخ ثبت شده است که پیامبر پس از هجرت از مکه به مدینه ، اقدام به تشکیل حکومت اسلامی کرد، در هر جامعه ای هم دینی را به عنوان دین رسمی انتخاب میکنند و احکام آن دین در کشور معمولا قانون نیز میشود. علاوه بر آن ، نگاهی گذرا به تاریخ باید انداخت:
پوشش زنان در زمان پیامبر (ص) پوشش متداول و مرسوم آن زمان بوده؛ یعنی زنان بدنشان را می پوشاندند و روسری روی سر آنها بوده، ولی مقداری از گوش و گردن و قسمتی از سینه ی آنها پیدا بود که آیه ۳۱ سوره نور نازل شد و به پیامبر (ص) دستور داده شد که به زنان بگو آن مقدار را نیز بپوشانند، تا زینت آنها پیدا و آشکار نباشد.
پس میتوان دریافت که حجابی که در زمان حال (روسری) با قانون بودن آن مخالفت میشده است، در صدر اسلام وجود داشته است پس نیازی به قانون شدن آن وجود نداشته است، مخالفت عده ای با این موضوع مانند این است که چون در زمان پیامبر پوشاندن شرمگاه قانون نبوده است ، نپوشاندن شرمگاه منعی ندارد؛ خیر ،چون در آن زمان مردم شرمگاه را مانند سایر اعضای بدن میپوشاندند، نیازی به قانون شدن آن نبود، همواره مسئله ای در جامعه قانون میشود که عده ای با مخالفت کردن با آن قصد هنجار شکنی داشته باشند.
همچنین باید توجه داشت دین اسلام دینی است که در ۱۴۰۰ سال پیش توسط آخرین پیامبر، از جانب خداوند نازل شده است و بر اساس فرهنگ ۱۴۰۰ سال پیش عربستان است، اما با کمی تعقل و تأمل و مطالعه میتوان با استفاده از آن در زمان حال، سبک زندگی ای را پیروی کرد که رستگاری دنیوی و اخروی را به دنبال دارد.
.
.
∆ چرا در ایران #حجاب_اختیاری نیست؟
پ: این شبهه که معمولا #شعار اصلی #دشمنان_اسلام و #کمپین_های_ضد_دینی_و_ضد_حجاب است ، پاسخی بسیار ساده دارد که با کمی تعقل و تأمل قابل درک است.
آیا قرارست همه #قوانین_مثبت یک جامعه اختیاری شود؟ در #قوانین_راهنمایی_و_رانندگی هر جامعه ای بستن کمربند ایمنی واجب است و در صورت عدم رعایت، جریمه برای فرد خاطی در نظر گرفته شده است، اینکه بگوییم راننده ای به درک بالا برسد میبندد و باید این قانون لغو شود، امری بسیار مسخره است! چرا که عمده افراد جامعه به این نتیجه رسیده اند که بستن کمربند ایمنی حافظ جان و سلامتی است، همانطور که مادر برای سلامتی کودکش گاهی اقداماتی انجام میدهد که کودک از آنها خوشش نمیاید، بستن کمربند ایمنی هم موجب حفظ سلامتی است و بستنش باید واجب باشد چه راننده بخواهد چه نخواهد چون برایش مفید است. پس اگر قرار باشد همه قوانین مثبت یک دین یا جامعه اختیاری شود، مسلما اشخاصی که از درک بالایی برخوردار نیستند با آن قانون مخالفت میکنند، و هم چیزی از #دین و #جامعه باقی نمیماند و هم اعضای آن جامعه یا دین هلاک میشوند.
.
.
∆ چرا مردم سایر #ادیان باید در #ایران #حجاب داشته باشند؟
پ: بنابر مستندات تاریخی پیامبر اسلام (ص) به #یهودیان_و_مسیحیان اطراف #مکه و #مدینه در صورت پرداخت مالیات و رعایت قوانین حکومت اسلامی، اجازه بهره مندی از حقوق برابر نسبت به مسلمانان در #جامعه_اسلامی میداد.
.
.
∆ در برخی موارد عده ای ادعا میکنند خواستار جهنم هستند وبه همین دلیل این مورد را بر خود آزاد میدانند که قوانین جامعه ما و دین اسلام (من جمله حجاب) را زیر پا بگذارند!
پ: این مورد به زودی به صورت کامل با #مستندات_قرآنی شرح داده خواهد شد که اشخاص نمیتوانند هرطور که میخواهند #احکام_اسلام را انجام دهند ، ولی در همین جا یک نکته باید تذکر داده شود که در زندگی اجتماعی لفظ «دلم میخواد» بی معنیست!!
.
.
∆ آیا این درست است که بانوان فقط برای حفظ سلامتی جامعه حجاب را رعایت کنند؟
پ: این شبهه هم بسیار از جانب دشمنان اسلام شنیده میشود و از آن برای شست و شوی اذهان مسلمان استفاده میشود و میتوان گفت که ضعف جامعه ما فقط در همین موضوع است ، پاسخ این است که خیر، این صحیح نیست و بر خلاف دستورات اسلام است؛ در سوره نور همانطور که حجاب برای زنان واجب دانسته شده( آیه ۳۱) ، برای مردان نیز حفظ نگاه واجب است(آیه ۳۰)، ولی نکته ای باید اشاره شود و آن هم این است که عمدتا خانواده های متدین که در تربیت فرزندان خویش #تعالیم_دین_اسلام را در پیش میگیرند، در دامان خود فرزندان #باحیا تربیت میکنند، دخترانی #پاکدامن و پسرانی #چشم_پاک ! پس کسانی که این شبهه را شعار میدهند، باید بدانند مشکل از خانواده های خودشان است، اگر مردان آن خانواده ها طوری تربیت شده باشند که چشمان خود را در برابر #نامحرم حفظ کنند، مردی در جامعه باقی نمیماند که بخواهد چشمان #ناپاکی داشته باشد و این تربیت زمانی شکل میگیرد که خانواده ها به دختران خود نیز #حیا و #حجاب را ریشه ای آموزش دهند.
البته همواره افرادی که دارای #بیماری_های_روانی_و_اجتماعی اند، در جامعه به هنجار شکنی میپردازند؛ یکی از این موارد هنجار شکنی در حیاست و چه بسا افرادی هستند که دارای این بیماری‌اند و خود از آن خبر ندارند؛ بهترین راهکار برای کسانی که واقعا دنبال #آسایش_بانوان یا #سلامتی_جامعه اند، حفظ حجاب در بانوان و کنترل نگاه در مردان است ، که اگر این اتفاق بیفتد افراد مریض در جامعه کاملا مشخص میشوند و با رعایت مردم جامعه، آن ها هم متوجه بیماریشان میشوند! تصمیم به درمان میگیرند یا چاره ای جز ترک جامعه نخواهند داشت.
.
.
∆ خوب چرا نمیشود بانوان حجاب اختیاری داشته باشند و مردان نگاه خود را کنترل کنند؟
پ: در طبیعت نیز همواره کنش و واکنش وجود دارد، با توجه به علم روانشناسی، اینکه زنان در عصر حاضر #لباس_های_تنگ_و_بدن_نما_و_نازک میپوشند ، یا در جامعه ما اقدام به استفاده از #لوازم_آرایشی در مکان های عمومی میکنند، به دنبال بروز دادن #غریضه_جنسی خود و تحسین اندامشان توسط دیگران به خصوص مردان هستند، برخی افراد جامعه این نظر را رد میکنند ولی روانشناسان معتقدند اقدامات گفته شده بخشی از غریضه جنسی بانوان است، از آنجا که غریضه جنسی یکی از غرایض مهم هر آدمی است که باید به درستی با آن رفتار کرد ؛ در صورت تحریک بوسیله اقدامات نامشروع توسط عوامل محیطی معمولا کنترل آن سخت میشود؛ نمیتوان گفت بانوان در بروز غریضه جنسی در جامعه آزاد باشند و مردان جلوی غریضه خود را بگیرند، هرچقدر هم نگاه کنترل شود، باز هم حضور بانوان در عصر حاضر در جامعه را نمیتوان محدود کرد، پس کنترل نگاه به تنهایی برای سلامت جامعه کافی نیست.
.
.
پ.ن: البته حفظ پوشش‌مناسب در مردان هم امری ضروری است و مردان هم حق ندارند هرگونه که صلاح میدانند پوشش داشته باشند.
.
.
دوستان لطفا شبهات باقی مانده را از همین پست مطرح کنید تا پس از بررسی در انجمن و مراجعه به منابع معتبر پاسخ داده شود.
#انجمن_نوجوانان_مهدوی
.
.
#دشمنان_دین_خدا 
#عمله_دشمنان_دین_خدا
#چهارشنبه_های_سفید
#چهارشنبه_های_ذلت_بار
#چهارشنبه_های_ضد_دین
#چهارشنبه_های_تن_فروشی

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

ادامه‌ی دیدگاه ها
Loading...