ویژه کنید
عکس و تصویر ♨ ️ باید هم جمهوری اسلامی مساله ساز شود! 🔹 حالا سال 2017 است، آقای ...

♨ ️ باید هم جمهوری اسلامی مساله ساز شود!

🔹 حالا سال 2017 است، آقای #ترامپ به عنوان نماینده #لیبرال‌ترین دولت جهان و نماد بیش از دویست سال تلاش برای تحقق لیبرالیسم، اولین سفر خارجی‌اش را به چه کشوری می‌رود؟ کشوری که یک #قبیله اداره‌اش می‌کند!

🔸 #مدرن‌ترین رییس جمهور جهان، مشتاقانه به آغوش #بَدوی‌ترین حکومت دنیا! می‌رود و چه دل و قلوه‌ای به هم می‌دهند و می‌گیرند. جای لیلی و مجنون و رومئو و ژولیت خالی!🔺 همین یک تصویر کافی است که تحلیل روشنی را از جهان، دو و نیم قرن بعد از انقلاب فرانسه و تأسیس آمریکا به ما بدهد.

✴ ️میزبان ترامپ، رییس قبیله‌ای است که مردم کشورش تفاوت صندوق رأی و کندوی عسل را نمی‌دانند!، یعنی در عمرشان یک بار هم حضور در یک #انتخابات_سیاسی را تجربه نکرده‌اند. کشوری که #خانم‌ها در آن #اجازه رانندگی ندارند.

💢 حکومتی که #مخالفان سیاسی‌اش را با #شمشیر گردن می‌زند و همین حکومت، بهترین، صمیمانه‌ترین و گرم‌ترین روابط (نه فقط روابط سیاسی، بلکه روابط خانوادگی) را با دولتمردان لیبرال و مدرن جهان دارد و بالعکس آنها هم بهترین روابطشان را با این‌ها دارند.

⭕ ️با همان شمشیری که گردن مخالفان سیاسیشان را می زنند با رفقای لیبرال و مدرنشان می رقصند. همان شمشیری که سر #شیخ_نمر را از تن جدا کرده طلا اندود می شود و ترامپ در قهقهه پس از رقص باافتخار به عنوان #هدیه قبولش می کند .


☑ ️ #اولین سفر خارجیِ ترامپِ لیبرال و مدرن ؛ همزمان است با #انتخابات ما.
جالب این است که هر دوی این‌ها؛ هم آقای ملک سلمان و هم آقای دونالد ترامپ اعلام می‌کنند که #مقابله با جمهوری اسلامی دستور کار اصلی اجلاس ریاض است!

✅ در این دنیای اشباع شده از ریاکاری، باید هم؛ این جمهوری #متفاوت با لیبرالیسم و این اسلام متفاوت با سعودی #مسئله_ساز شود.

⁉ ️چرا چنین کینه‌ای، و به تعبیر قرآن “غیظ”ی از جمهوری اسلامی در دل این ریاکارها است؟

✅ نکته‌اش این است که جمهوری اسلامی یک #الگوی_مستقل را به رخ کشیده که همه این‌ها را دچار #چالش کرده است.

🔹 این خیلی قابل توجه است که دو سر #تحجر و #تجدد ؛ راهزنان ِ بدویت مدرن و مدرنیت بدوی ؛ علیه #جمهوری_اسلامی متحد شده اند و نزدیکی ماهوی شان #آشکار شده است.

📝 #وحید_جلیلی
اردیبهشت ۹۶

🆔 @bas_epl

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است
Loading...