ویژه کنید
عکس و تصویر 🗻 در میان رشته #کوه های #زاگرس و در دامنه #اشترانکوه، دریاچه آب #شیرین دائمی ...

🗻 در میان رشته #کوه های #زاگرس و در دامنه #اشترانکوه، دریاچه آب #شیرین دائمی تشکیل شده که به صورت یکی از #جاذبه های دیدنی استان #لرستان و حتی کل کشور شناخته می شود.#دریاچه #گهر با وسعت 85 هکتار، در ارتفاع 2360 متری از سطح آب های آزاد قرار گرفته است. این دریاچه زیبا در فاصله حدود 35 کیلومتری شهرستان #دورود واقع شده !
این دریاچه بخشی از منطقه حفاظت شده اشترانکوه دورود می باشد که سبب نامیدن این دریاچه به نام «#نگین اشترانکوه» شده است.🌲 دسترسی به این دریاچه بوسیله خودرو از طریق شهر دورود امکان پذیره که نزدیک ترین راه برای دسترسی به این دریاچه هست. راه های احداث شده در مسیر دریاچه راه های دسترسی آسان به این دریاچه رو برای گردشگران محیا کرده!
دریاچهٔ گهر و منطقه حفاظت شده اشترانکوه خانه #حیوانات متنوع از قبیل بز، قوچ، آهو، کل، پلنگ، گرگ، گراز، خرس قهوه ای،کفتار، روباه، شغال، خرگوش و انواع #پرندگان مانند عقاب، کبک، شاهین، تیهو و #آبزیان مانند مارماهی، لاک پشت، قورباغه و #ماهی قزل آلای رنگین کمان و #خال_قرمزه که اگر شانس داشته باشید می تونید در روزهای کم تردد این گونه ها رو ببینین🐟 🐰 🐻 🐢 🌲 .
اولین کسی که دریاچه گهر را کشف کرد زمین شناس اتریشی 🇦 🇹 به نام (آ-رودلر) بود که در سال 1888 میلادی موفق شد نام خود را به عنوان کاشف دریاچه گهر در تاریخ ماندگار کند☘ ️

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

Loading...