ویژه کنید
عکس و تصویر 🔹 #مالکوم_ایکس ( #رهبر_مسلمانان_آمریکا ) کیست؟ #مالکوم_ایکس، مبارز #سیاهپوستی بود که سال 1925 در #ایالت_اوهامای_آمریکا ...

🔹 #مالکوم_ایکس ( #رهبر_مسلمانان_آمریکا ) کیست؟

#مالکوم_ایکس، مبارز #سیاهپوستی بود که سال 1925 در #ایالت_اوهامای_آمریکا به دنیا آمد. پدرش کشیش مذهبی و از جمله افرادی بود که برای #حقوق_مدنی_سیاهپوستان فعالیت می کرد.

مالکوم ایکس، رهبر سیاهپوستان مبارز آمریکا، به عضویت گروه «ملت مسلمان» درآمد. او سیر مطالعاتی و تحقیقاتی خود از اسلام را آغاز کرد و تا جایی پیش رفت که به عنوان سخنگوی این جمعیت برگزیده شد. تبلیغات مذهبی و اعتقادی او در آمریکا، باعث شد تعداد زیادی از سیاهپوستان با اسلام آشنا شوند و در مدت کوتاهی به عضویت گروه «ملت مسلمان» درآیند.

مالکوم ایکس در جامعه آمریکا چنان جایگاهی پیدا کرده بود که هرگز تصوّر آن را نمی کرد. همان گونه که خود در یادداشت هایش می نویسد، الله به یاری او آمد و او را از اوج تباهی، به قله های معرفت و انسانیت رساند.

سفر به #سرزمین_وحی و زیارت #خانه_خدا، برگ افتخار دیگری بود که در دفتر زندگی مالکوم ایکس جای گرفت. آن گونه که خودش اشاره کرده، در این سفر روحانی و مقدس با معنای واقعی #اتحاد و #برابری میان #مسلمانان آشنا شد و حقیقت اسلام را فرا گرفت.

مالکوم ایکس، پس از #بازگشت از مناسک حج، نام #حاج_ملک_شبّاز را برای خود برگزید. او پس از بازگشت درصدد ایجاد تشکیلاتی گسترده برآمد تا به وسیله آن، مسلمانان جهان را با نژادهای گوناگون به همدلی و #ظلم_ستیزی فراخواند. مالکوم در آستانه راه بود که خانه اش را به آتش کشیدند و چون از این واقعه جان سالم به در برد، یک هفته بعد در 39 سالگی هنگام سخنرانی در سالن بالروم مانهاتان، با #شلیک چند #گلوله به زندگی پرفراز و نشیب او پایان دادند.

#حقوق_بشر
#حقوق_بی_بشر
#حقوق_بشر_آمریکایی
#شهدای_بدون_مرز

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است
Loading...