ویژه کنید
عکس و تصویر روز هفتاد و هشتم کتابخوانی قسمت دوازدهم معراج السّعادت ملّا احمد نراقی آنگاه برخی از ...

روز هفتاد و هشتم کتابخوانی
قسمت دوازدهم
معراج السّعادت ملّا احمد نراقی

آنگاه برخی از اصحاب عرض کردند: یا رسول اللّه! ایشان مرده اند، چگونه آواز میدهی ایشان را؟ حضرت فرمود: « اِنَّهُمْ اَسْمَعٓ مِنْکُمْ » [ یعنی: ] « ایشان از شما شنواترند و فهم و ادراک ایشان الآن از شما بیشتر است. »
و ظاهر است که شنیدن ایشان در آن وقت، نه به همان بدنی بود که در صحرای بدر افتاده بود، بلکه به نَفْس مجرّدهٔ باقیه بود.

فصل پنجم: سِیر به عالَم بالا به جنبهٔ روحانی
از آنچه مذکور گردید، دانسته شد که برای انسان دو جنبه است: یکی جنبهٔ « روحانیّت » که مناسبت دارد به سبب آن با ارواح طیّبه و ملائکهٔ مقدّسه، و دیگری جنبهٔ « جسمانیت » که مشابهت دارد به جهت آن با حیوانات، از بهایم و سباع؛ و به واسطهٔ آن جزء جسمانی چند روزی را در این عالَم هستی زیست مینماید و مقام میکند، سپس به واسطهٔ جزء روحانی به عالَم اعلیٰ مسافرت میکند و در آنجا همیشه مقام میسازد و با ساکنان عالَم قدس مصاحبت میکند، به شرطی که در مدّت اقامت دنیا به آن عالَم میل نموده، همه روزه در ترقّی باشد، تا جانب جزء روحانی بر جسمانی غالب شود و کدورات عالَم طبیعت را از خود بیفشاند و در او آثار روحانیّت پیدا گردد.

هر روز چند سطر کتاب بخونیم
پایان قسمت دوازدهم...

#کتاب #کتابخوانی #مطالب_رو_بازنشر_بدیم #هر_روز_چند_سطر_کتاب_بخوانیم #معراج_السعادت #ملا_احمد_نراقی #روز_هفتاد_و_هشتم_کتابخوانی #قسمت_دوازدهم_معراج_السعادت #اخلاق #شناخت_اخلاق #دوستانتون_رو_تگ_کنید_تا_لذت_ببرند #جسم #روح #ابعاد_جسم

#Islam #Rules_of_good_life #Molla_Ahmad_naraaghi

لطفا به ما بپیوندید...

https://telegram.me/mSmEkh1366

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است
Loading...