ویژه کنید
عکس و تصویر روز هفتاد و یکم کتابخوانی قسمت یازدهم معراج السعادت ملا احمد نراقی و بدان که، ...

روز هفتاد و یکم کتابخوانی
قسمت یازدهم
معراج السعادت ملا احمد نراقی

و بدان که، بدن امری است فانی و بی بقا که بعد از مردن از هم ریخته میشود و اجزای آن از یکدیگر متفرّق میگردد و خراب میشود تا باز وقتی که به امر پروردگار تعالی اجزای آن مجتمع شود و به جهت ثواب و حساب و عِقاب زنده گردد.
امّا « نَفس» امری است باقی که اصلاً و مطلقاً برای آن فنایی نیست و بعد از مفارقتِ آن از این بدن و خرابیِ تن، برای آن خرابی و فنایی نیست و نخواهد بود؛ و از این روست که خداوند سبحانه میفرماید: ( وَ لا تَحسَبَنَّ الَّذینَ قُتِلوا فی سَبیلِ اللّهِ اَمواتاً بَلْ اَحیاءٌ عِنْدَ رَبِّهِمْ یُرزَقُونَ. سورهٔ آل عمران، آیهٔ ۱۶۹ ) [ یعنی: ] « گمان نکنی که آن کسانی که در راه خدا کشته شدند و جان خود را باختند، مرده هستند؛ بلکه ایشان زنده اند نزد پروردگارشان روزی داده میشوند. »
و در جای دیگر میفرماید: ( اِرْجِعی اِلی رَبِّکِ. سورهٔ فجر، آیهٔ ۲۸) [ یعنی: ] « ای نَفْس! رجوع و بازگشت کن نزد پروردگار خود، همچنان که در اوّل از نزد او _ سبحانه _ آمدی. »
و نیز از این روست که پیغمبر خدا(ص) در روز بدر، به شهدای بدر ندت فرمود: « هَلْ وَجَدْتُمْ ما وَعَدَ رَبُّکُم حَقّا. » [ یعنی: ] « ای کشته شدگان در راه خدا! آیا آنچه را که پروردگارِ شما به شما وعده داده بود، حقّ و راست یافتید؟ »
هر روز چند سطر کتاب بخوانیم
پایان قسمت یازدهم

#کتاب #کتابخوانی #مطالب_رو_بازنشر_بدیم #هر_روز_چند_سطر_کتاب_بخوانیم #معراج_السعادت #ملا_احمد_نراقی #روز_هفتاد_و_یکم_کتابخوانی #قسمت_یازدهم_معراج_السعادت #اخلاق #شناخت_اخلاق #دوستانتون_رو_تگ_کنید_تا_لذت_ببرند

#Islam #Rules_of_good_life #Molla_Ahmad_naraaghi
لطفا به ما بپیوندید
https://telegram.me/mSmEkh1366

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

Loading...