ویژه کنید
عکس و تصویر روز شصت و هفتم کتابخوانی قسمت دهم زیتون دکتر خلیل اللّه فاضلی ترجمهٔ خصائص الحسینیهٔ ...

روز شصت و هفتم کتابخوانی
قسمت دهم
زیتون دکتر خلیل اللّه فاضلی
ترجمهٔ خصائص الحسینیهٔ آیت اللّه شیخ جفعر شوشتری

تا جایی که گفته اند: این حسین علیه السلام بود که نپذیرفتن ظلم را سنّت نهاد و همهٔ کسانی که تن به ذلّت نمیدهند به آن حضرت اقتداء میکنند.

امام حسین و شجاعت
در این باره امام ویژگی خاصی دارند؛ از این رو گفته اند: « شجاعت حسینی » در روز عاشورا آن چنان شجاعتی از امام حسین علیه السلام بروز کرد، که از هیچ کس سرنزده است؛ حتی از پدر بزرگوارش که به کرّار معروف است و دیگرانی که به شجاعت شهرت دارند، چنین حالتی رخ نداد.

امام حسین و عبادت
عبادت امام نیز حالت خاصی دارد که از زمانی که در شکم مادر بودند و مادر از ایشان ذکر و تسبیح میشنید، تا زمانی که سر مبارکشان بر نیزه ها رفت، ادامه داشت. و این ویژگی علاوه بر آن چیزی است که امام سجاد علیه السلام _ وقتی به او گفته شد چقدر فرزندان پدرت اندک است _ فرمودند: « در شگفتم چگونه کسی که در هر شب هزار رکعت نماز میخواند، فرزندی داشته باشد. »

امام و احترام به سائل
امام حسین علیه السلام، هنگام بخشش به سائل دچار شرم و حیا میشدند و بر او رقّت میکردند. حکایت یک عرب بادیه نشین که از امام ضمن خواندن ابیاتی درخواستی کرد، از آن جمله است.

هر روز چند سطر کتاب بخوانیم
پایان قسمت دهم

#کتاب #کتابخوانی #کتاب_روز_سه_شنبه #خصائص_الحسینیه #امام_حسین_علیه_السلام #عاشورا #اسلام #شیعه #زیتون #امام_سوم_شیعیان #هر_روز_چند_سطر_کتاب_بخوانیم #دکتر_خلیل_الله_فاضلی #آیت_الله_شیخ_جعفر_شوشتری #روز_شصت_و_هفتم_کتابخوانی #قسمت_دهم_زیتون

#Imam_Hosein #Islam #shia #ashoora #Allah #third_Imam_of_shia #book #reading #everyday_with_book #knowing

https://telegram.me/mSmEkh1366

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

Loading...