ویژه کنید
عکس و تصویر سلسله پستهای #زندگی_نامه_امیرالمؤمنین_حیدر_از_ولادت_تا_شهادت #فصل_هشتم : #نص_بر_امامت حضرت #علی علیه السلام #قسمت_اول : ینادیهم به #یوم_الغدیر ...

سلسله پستهای #زندگی_نامه_امیرالمؤمنین_حیدر_از_ولادت_تا_شهادت

#فصل_هشتم : #نص_بر_امامت حضرت #علی علیه السلام

#قسمت_اول :

ینادیهم به #یوم_الغدیر نبیهم‏
بخم و اسمع بالنبی منادیا 
فقال له قم یا علی و اننی‏
رضیتک من بعدی اماما و هادیا
(حسان بن ثابت)

در #سال_دهم_هجری
پیغمبر اکرم صلی الله علیه و آله از مدینه حرکت و بمنظور ادای مناسک حج عازم مکه گردید،
تعداد مسلمین را که در این سفر همراه پیغمبر بودند مختلف نوشته ‏اند


ولی


مسلما عده زیادی بالغ بر چند هزار نفر در رکاب پیغمبر بوده و در انجام مراسم این حج که به #حجة_الوداع مشهور است شرکت داشتند.


نبی اکرم صلی الله علیه و آله پس از انجام مراسم حج و مراجعت از مکه به سوی مدینه روز #هجدهم_ذیحجه در سرزمینی بنام #غدیر_خم توقف فرمودند

زیرا

#امر_مهمی از جانب خداوند به حضرتش #وحی شده بود که بایستی بعموم مردم آنرا ابلاغ نماید و آن #ولایت و #خلافت_علی_علیه_السلام بود که بنا به مفاد و مضمون آیه شریفه زیر رسول خدا مأمور تبلیغ آن بود:


یٰا أَیُّهَا اَلرَّسُولُ بَلِّغْ مٰا أُنْزِلَ إِلَیْکَ مِنْ رَبِّکَ وَ إِنْ لَمْ تَفْعَلْ فَمٰا بَلَّغْتَ رِسٰالَتَهُ وَ اَللّٰهُ یَعْصِمُکَ مِنَ اَلنّٰاسِ إِنَّ اَللّٰهَ لاٰ یَهْدِی اَلْقَوْمَ اَلْکٰافِرِینَ ﴿۶۷﴾
ای پیامبر، آنچه از جانب پروردگارت به سوی تو نازل شده، ابلاغ کن؛ و اگر نکنی پیامش را نرسانده ای. و خدا تو را از[گزند] مردم نگاه می دارد. آری، خدا گروه کافران را هدایت نمی کند. (سوره مائده)


پیغمبر اکرم صلی الله علیه و آله دستور داد همه حجاج در آنجا اجتماع نمایند و منتظر شدند تا عقب ماندگان برسند و جلو رفتگان نیز باز گردند.


#مگر_چه_خبر است؟


هر کسی از دیگری می ‏پرسید چه شده است که رسول خدا صلی الله علیه و آله ما را در این گرمای طاقت فرسا و در وسط بیابان بی آب و علف نگهداشته و امر به تجمع فرموده است؟


زمین به قدری گرم و سوزان بود که بعضی ‏ها پای خود را بدامن پیچیده و در سایه شترها نشسته بودند.بالاخره انتظار به پایان رسید و پس از اجتماع حجاج رسول اکرم صلی الله علیه و آله دستور داد از جهاز شتران منبری ترتیب دادند و خود بالای آن رفت که در محل مرتفعی بایستد تا همه او را ببینند و صدایش را بشنوند و #علی علیه السلام را نیز #طرف_راست خود نگهداشت.


#ادامه_دارد


#سلام_بر_اهلبیت
#سلام_بر_اهل_بیت
#سلام_بر_امام_علی #تا_غدیر
#شیعه #علی #مولود_کعبه #امام_علی #امام_علی_علیه_السلام
#یا_مهدی_ادرکنی #اللهم_عجل_لولیک_الفرج
#بصیرت_افزائی
#بسیج_سایبری

#shia_muslim #shia_islam #shia_religion #islam_shia #shia #muslim #islam #religion

#حق_پایدار_است

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است
Loading...