ویژه کنید
عکس و تصویر روز شصت و پنجم کتابخوانی قسمت دهم ثَوابُ الاَعمال و عِقابُ الاَعمال شیخ صدوق ترجمهٔ ...

روز شصت و پنجم کتابخوانی
قسمت دهم
ثَوابُ الاَعمال و عِقابُ الاَعمال شیخ صدوق
ترجمهٔ صادق طالبی مازندرانی

ثواب شهادت دادن به یگانگی خداوند متعال و رسالت حضرت محمد (صَلَی اللَّهُ عَلَیهِ وَ آلِه وَ سَلَّم)
۳۴. امام جعفر صادق(علیه السلام) از پدر بزرگوارشان نقل میکنند: هر کس شهادت بدهد خدایی جز خداوند یکتا نیست و شهادت به نبوت حضرت محمد(ص) را به آن بیفزاید، ده هزار حسنه دارد و اگر به رسالت و نبوت حضرت محمد(ص) شهادت بدهد، دو هزار هزار حسنه برای او نوشته میشود.
۳۵. سهل بن سعید انصاری میگوید: معنای آیهٔ ( وَ مَا کُنتَ بِجَانِبِ الُّورِ اِذْ نَادَینَا ) [ سورهٔ قصص، آیهٔ ۴۶ ] را از رسول خدا(ص) سوال کردم. آن حضرت فرمودند: خداوند عَزَّوَجَلّ دو هزار سال پیش از آفرینش انسان، روی برگ درخت « مُورْد » که آن را رویانده بود، نوشت، سپس آن نوشته را در عرش گذاشت. در عرش ندا داد: ای امت محمد! بدانید رحمت من از غضب من سبقت گرفته، پیش از اینکه از من سوأل کنید به شما عطا میکنم و پیش از اینکه از من آمرزش گناهانتان را طلب کنید شما را می آمرزم؛ بنابراین، هر کدام از شما مرا در حالی ملاقات کند که به یگانگی من گواهی میدهد و شهادت میدهد محمد(ص) بنده و فرستادهٔ من است، با رحمتم او را داخل بهشت میکنم.

هر روز چند سطر کتاب بخوانیم
پایان قسمت دهم...

#کتاب #کتابخوانی #هر_روز_چند_سطر_کتاب_بخوانیم #ثواب_الاعمال_و_عقاب_الاعمال #شیخ_صدوق #صادق_طالبی_مازندرانی #روز_شصت_و_پنجم_کتابخوانی #قسمت_دهم_ثواب_الاعمال_و_عقاب_الاعمال #دوستانتون_رو_تگ_کنید_تا_لذت_ببرند

#book #everyday_with_book #reading #rules_of_good_life #Islam #Shia

https://telegram.me/mSmEkh1366

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

Loading...