ویژه کنید
عکس و تصویر روز شصتم کتابخوانی قسمت نهم زیتون دکتر خلیل اللّه فاضلی ترجمهٔ خصائص الحسینیهٔ آیت اللّه ...

روز شصتم کتابخوانی
قسمت نهم
زیتون دکتر خلیل اللّه فاضلی
ترجمهٔ خصائص الحسینیهٔ آیت اللّه شیخ جعفر شوشتری

همچنین امام حسین علیه السلام در محشر جایگاه خاصی دارد که به موجب آن اهل محشر مضطرب میشوند و آن زمانی است که حسین علیه السلام بی سر و در حالی که از رگهای گردنش خون میریزد، ایستاده محشور میشود و حضرت زهرا سلام اللّه علیها وقتی به این صحنه مینگرد، فریاد میزند.

مقصد هفتم: حسین در بهشت
هر یک از امامان در روز جزا و هنگام ورود به بهشت مقام مخصوصی دارند، امام حسین علیه السلام در آن روز درجات خاصی دارد که پیامبر اسلام(ص) از آن خبر داده و فرموده اند: « ای حسین! تو در بهشت درجاتی داری که تنها با شهادت به آن نایل میشوی. » با این همه حسین علیه السلام برای سرتاسر بهشت زینت است و گویی آن حضرت در سرتاسر بهشت حضور دارند و همهٔ بهشت برای آن حضرت است.

عنوان دوم
صفات، اخلاق و عبادات عام و مطلق امام حسین علیه السلام
منظور از صفات، اخلاق و عبادات؛ صفات مربوط به امامت نمیباشد، که عقل را به کُنه آنها راهی نیست؛ بلکه منظور بیان دو نوع از خصوصیات آن حضرت است:
الف: صفات و عبادات مطلق امام در طول عمر شریفشان
ب: ویژگی آن صفات و عبادات در روز عاشورا
تفصیل هر یک از خصوصیات به این شرح است:

امام هرگز تن به ذلت نمیدهند
امام حسین علیه السلام در این باره ویژگی خاصی دارند. وقتی از آن حضرت خواستند که حکم یزید و پسر زیاد را بپذیرد، فرمود: « نه، هرگز، به خدا قسم، ذلیلانه بیعت نمیکنم و مانند بردگان اقرار نمی نمایم. »
هر روز چند سطر کتاب بخوانیم
پایان قسمت نهم

#کتاب #کتابخوانی #خصائص_الحسینیه #امام_حسین_علیه_السلام #عاشورا #اسلام #شیعه #زیتون #امام_سوم_شیعیان #هر_روز_چند_سطر_کتاب_بخوانیم #دکتر_خلیل_الله_فاضلی #آیت_الله_شیخ_جعفر_شوشتری #روز_شصتم_کتابخوانی #قسمت_نهم_زیتون

#Imam_Hosein #Islam #shia #ashoora #Allah #third_Imam_of_shia #book #reading #everyday_with_book #knowing

https://telegram.me/mSmEkh1366

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است
Loading...