ویژه کنید
عکس و تصویر بازگشت از نیمه راه #سید_محمد_خاتمی #از_کیهان_تا_کیان #خاتمی_از_موسسه_کیهان_تا_ضیافت_بلوط_سبز_سیا #نوشته_ی_علی_الفت_پور بخش هجدهم ماجرای دیدار با ملک عبدالله ...

بازگشت از نیمه راه

#سید_محمد_خاتمی
#از_کیهان_تا_کیان
#خاتمی_از_موسسه_کیهان_تا_ضیافت_بلوط_سبز_سیا
#نوشته_ی_علی_الفت_پور

بخش هجدهم


ماجرای دیدار با ملک عبدالله و دریافت کمک مالی


دیدار #محمد_خاتمی و #ملک_عبدالله، پادشاه #عربستان که بهار سال 1388 و در بحبوحه تبلیغات انتخاباتی ریاست جمهوری #دهم صورت گرفت سروصدای زیادی به پا کرد. دیدارها و سفرهای خارجی محمد خاتمی همواره شامل اتفاقات و ناگفته های عجیب می شود که البته همیشه تکذیبیه‌های وی را به دنبال دارد. آنچه بر حساسیت افشای این دیدار افزوده، شنیده‌های فراوان درباره نقش عربستان سعودی در جریان انتخابات و حوادث پس از آن است. سعودی ها حتی برنامه‌های مدونی برای همکاری رسانه ای با CIA در جهت حمایت از آشوب‌های تهران را توافق کردند. بعدها، #محمدعلی_ابطحی، پس از بازداشت شدن به دلیل نقش داشتن در حوادث پس از انتخابات، از انتخاباتی بودن این سفر سخن گفت. #ابطحی همچنین خبر داد که در این سفر یکی از کشورهای حاشیه خلیج فارس مبلغی را به عنوان کمک به برنامه تبلیغاتی اصلاح‌طلبان اختصاص داده است. از دیگر سو، "#ناصر_قره_باغی" تحلیلگر سیاسی سپاه نیز در مناظره ای که پس از انتخابات با #اکبر_اعلمی داشت، هدف این سفر را جمع‌آوری اعانه برای مخارج تبلیغاتی #موسوی عنوان کرد. (22)

تاکنون خبرهای بسیاری درباره کمک‌های هنگفت مالی عربستان و برخی کشورهای حاشیه خلیج فارس از فتنه گران، در قبل و بعد از انتخابات سال 1388 منتشر شده است. سکوت فتنه گران در این باره با افشاگری آیت الله #جنتی شکسته شد. در اظهارات آیت الله جنتی ذکر شده بود که عربستان "سرپل" انتقال پول به فتنه گران بوده است. محمد خاتمی به اظهارات آیت الله جنتی واکنش نشان داد. (23)


-----------------------------

22. بازخوانی نقش خاتمی در فتنه 88/ بخش پنجم، طمع به خون خاتمی، خبرگزاری فارس، 91/9/6

23. جزئیات دیدار خاتمی و عبدالله منتشر شود، روزنامه وطن امروز، سه‌شنبه، 12 مرداد 1389
#اللهم_اجعل_عواقب_امورنا_خیرا

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است
Loading...