ویژه کنید
عکس و تصویر بازگشت از نیمه راه #سید_محمد_خاتمی #از_کیهان_تا_کیان #خاتمی_از_موسسه_کیهان_تا_ضیافت_بلوط_سبز_سیا #نوشته_ی_علی_الفت_پور بخش هفدهم دیدار خاتمی با سوروس و ...

بازگشت از نیمه راه

#سید_محمد_خاتمی
#از_کیهان_تا_کیان
#خاتمی_از_موسسه_کیهان_تا_ضیافت_بلوط_سبز_سیا
#نوشته_ی_علی_الفت_پور

بخش هفدهم


دیدار خاتمی با سوروس و "ضیافت بلوط سبز" (2)


اما #سوروس که شامگاه 11 سپتامبر 2009 در سالن اجتماعات هتل بین‌المللی ترامپ (Trump International Hotel) #نیویورک و در جمع مدیران و فعالان تعدادی از سازمان‌های غیردولتی #آمریکا سخن می‌گفت، اظهار داشت:《یکی از بهترین جلساتی که من در ارتباط با پیشبرد دمکراسی در جهان اسلام و به ویژه ایران در آن حضور یافتم، ملاقاتی بود که 14 سپتامبر 2006 با #محمد_خاتمی رئیس جمهور سابق ایران برگزار کردم. من حدود 10 سال در انتظار دیدار آقای #خاتمی بودم و به همین دلیل این دیدار آن چنان برای من جذاب و به یاد ماندنی بود که حتی روز و ساعتش نیز در حافظه ام ثبت شده است.》

وی سپس اظهار داشت:《به خاتمی گفتم با این که تعداد بسیاری از شهروندان سر خورده ایرانی از تغییرات اساسی در ساختار سیاسی ایران حمایت خواهند کرد اما آنان هنوز فاقد گروه های سازمان‌دهی شده برای پشتیبانی از یک انقلاب (براندازی) هستند. خاتمی معتقد بود که دموکراسی و رواداری دولت با ساختار کنونی یک حکومت مذهبی که در راس آن رهبر مذهبی حکمرانی می کند، به دست نخواهد آمد.》(20)

به گزارش الف، در صفحه 207 کتاب هومن مجد که با عنوان "پارادوکس ایران مدرن" منتشر شده در سال 2009، مترجم همراه هیئت خاتمی در سفر به ایالات متحده به این نکته اشاره کرده است که عده زیادی از مقامات سابق دولتی آمریکا در کنار افراد تاثیر گزاری همانند سوروس تقاضای دیدار با خاتمی را داشته‌اند.

نویسنده در این صفحه تایید می کند که سوروس و #بلوم برای ملاقات با خاتمی به #بوستون پرواز کرده‌اند. وی همچنین می نویسد که بلوم در آنجا از خاتمی تقاضای دیدار دیگری به صورت دونفره در جایی غیر از بوستون [آتلانتا] را داشته است اما خاتمی این دیدار را رد کرده‌است. مسئله‌ای که به گفته هومن مجد به دلیل نوع ویزای خاتمی امکان پذیر نبوده‌است. (21)


--------------------------

20. انتشار سخنان جرج سوروس درمورد خاتمی، خبرگزاری ایرنا، 30 شهریور 1388

21. هومن مجد، The Ayatollah Begs to Differ: The Paradox of Modern Iran، 2009، ص 207


#اللهم_اجعل_عواقب_امورنا_خیرا

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است
Loading...