ویژه کنید
عکس و تصویر بازگشت از نیمه راه #سید_محمد_خاتمی #از_کیهان_تا_کیان #خاتمی_از_موسسه_کیهان_تا_ضیافت_بلوط_سبز_سیا #نوشته_ی_علی_الفت_پور بخش شانزدهم دیدار خاتمی با سوروس و ...

بازگشت از نیمه راه

#سید_محمد_خاتمی
#از_کیهان_تا_کیان
#خاتمی_از_موسسه_کیهان_تا_ضیافت_بلوط_سبز_سیا
#نوشته_ی_علی_الفت_پور

بخش شانزدهم


دیدار خاتمی با سوروس و "ضیافت بلوط سبز" (1)


در طی حوادث بعد از انتخابات 1388، بارها و بارها این موضوع تکرار شد که #خاتمی با #جرج_سوروس، تاجر سرمایه دار #صهیونیستی که ملقب به #پدر_انقلابهای_رنگی است، ملاقات داشته است و از طرفی دیگر، چندین بار اصلاح‌طلبان ادعا کرده اند که این موضوع فاقد صحت است. در حالی که دفتر سید محمد خاتمی در واکنش به اظهارات #کیان_تاج_بخش در دادگاه متهمان حوادث 1388 در خصوص دیدار خاتمی و جرج سوروس، این اظهارات را تکذیب کرده بود، #سوروس اطلاعات جدیدی از این دیدار را افشا کرد. (17) جورج سوروس رئیس هیئت مدیره موسسه جامعه باز (OSI) در مراسمی که به مناسبت هشتمین سالگرد حوادث یازدهم سپتامبر در نیویورک برگزار شد، ضمن تاکید بر لزوم تقویت رویکردهای روادارانه در جهان اسلام، دیدار خود با محمد خاتمی در سال 2006 را در همین راستا ارزیابی کرد و اظهار داشت که مجددا در سی و هشتمین اجلاس مجمع جهانی اقتصاد داووس در ژانویه 2007 با خاتمی ملاقات کرده است.

مدیر مسئول روزنامه #کیهان در خصوص اسناد ملاقات سید محمد خاتمی و جورج سوروس در ایام فتنه گفت:《سند ملاقات خاتمی را در اختیار دارم، جرج سوروس یهودی که از طراحان و پشتیبانان جنگ نرم در چند کشور بوده است، تاکید کرده است که با خاتمی ملاقات کرده است. ما اسناد بسیار معتبری در اختیار داریم که نشان می دهد خاتمی با سوروس و #مایکل_لدین ملاقات کرده است. طرح ارائه شده توسط خاتمی در میان فتنه مبنی بر انجام رفراندوم، طرح مایکل لدین صهیونیسم بود نه طرح خودش.》(18)

اما برخلاف تکذیب‌های خاتمی، سوروس درباره دیدارش با خاتمی می گوید:《یک سال قبل محمد خاتمی با ویزای ویژه رئیس جمهور آمریکا برای 2 هفته به شرق ایالات متحده رفت و عصر دوشنبه 20 شهریور 1385 پس از دیدار با جرج سوروس از رهبران "کودتای مخملی" و سید حسین نصر از رهبران "سنت گرایی" راهی تپه‌های معروف "بیکون هیل" نیویورک شد تا در واپسین نقطه توقف خود، شام آخر را در منزل زنی به نام "الگا دیویدسن" صرف کند. ماموران FBI در طول مسیر حضور داشتند و مسیرهای منتهی به خیابان "ریورز 82" شدیدا کنترل می شد. همه چیز نشان می داد که شخصیت‌های سرشناسی عازم "ضیافت بلوط سبز" هستند.》(19)


ادامه دارد...


---------------------

17. خبرگزاری فارس، 30 شهریور 88

18. شریعتمداری: اسناد ملاقات خاتمی با جورج سوروس را در دادگاه ارائه می کنم، خبرگزاری فارس، 9 آبان 1389

19. شاه کلید انگلیسی رابط آمریکایی "سید محمد خاتمی" با "ریچارد فرای" کیست؟ ضیافت بلوط سبز، فصل چهارم، پیام فضلی نژاد


#اللهم_اجعل_عواقب_امورنا_خیرا

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

Loading...