ویژه کنید
عکس و تصویر بازگشت از نیمه راه #سید_محمد_خاتمی #از_کیهان_تا_کیان #خاتمی_از_موسسه_کیهان_تا_ضیافت_بلوط_سبز_سیا #نوشته_ی_علی_الفت_پور بخش یازدهم نقش خاتمی در فتنه 88 ...

بازگشت از نیمه راه

#سید_محمد_خاتمی
#از_کیهان_تا_کیان
#خاتمی_از_موسسه_کیهان_تا_ضیافت_بلوط_سبز_سیا
#نوشته_ی_علی_الفت_پور

بخش یازدهم


نقش خاتمی در فتنه 88


#خاتمی در ریاست جمهوری 1388 اگرچه کمی بعد از کاندیداتوری به ظاهر کنار می رود، اما این به معنای کناره گیری او از صحنه جدال نیست. او حمایت رسمی اش از #میرحسین_موسوی را اعلام می نماید و می کوشد #کروبی را از کاندیداتوری منصرف سازد. خاتمی در همایش ورزشگاه آزادی هم در کنار #فائزه_هاشمی و #زهرا_رهنورد (همسر میرحسین موسوی) حاضر می شود. کمی بعد نوبت بحث #تقلب و کمیته صیانت از آراء می رسد و باز این خاتمی است که نقش آفرینی اصلی این ماجرا را به دوش می کشد.

خاتمی اردیبهشت 1388 با اشاره به ضرورت صیانت از آراء تصریح می کند:《مراد ما از این ابراز نگرانی این است که اگر کسانی پیدا شوند که احساس وظیفه کنند تا بر خلاف خواست مردم و برای اینکه به گمان خویش در پیشگاه خداوند سربلند باشند مانع از حضور مردم یا تاثیر آراء مردم شوند، دست اندر کاران انتخابات باید از تک تک آراء مردم در مقابل این افراد صیانت کنند.》

او از همان آغاز، نتایج بعد از انتخابات را غیر واقعی می داند و برای این بیان خود این چنین استدلال می کند:《شاهدیم که تمام امکانات مادی، معنوی، اجرایی و اداری در اختیار گروه خاصی است!》(9)

خاتمی بعد از انتخابات از آنجایی که نتایج انتخابات را بر نمی تابد همگام با سایر #فتنه_گران بر طبل تقلب در انتخابات کوبیده و مدعی می شود اعتماد مردم خدشه دار شده است:《آنچه در جریان انتخابات اخیر ریاست جمهوری اتفاق افتاد باعث خدشه دار شدن اعتماد عمومی و منجر به واکنش های طبیعی و پراحساس مردم عزیز ما در سراسر کشور شده است.》(10)


---------------------------

9. فورا ما را متهم نکنند که مراد شما تقلب در انتخابات و جابجا شدن آراء است، وبگاه رسمی سید محمد خاتمی، 12 اردیبهشت 1388

10. خاتمی: حفظ آرا حق مسلم مردم است، تابناک، 25 خرداد 1388#اللهم_اجعل_عواقب_امورنا_خیرا

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است
Loading...