ویژه کنید
عکس و تصویر بازگشت از نیمه راه #سید_محمد_خاتمی #از_کیهان_تا_کیان #خاتمی_از_موسسه_کیهان_تا_ضیافت_بلوط_سبز_سیا #نوشته_ی_علی_الفت_پور بخش دوم #امام_خمینی(ره) در 28 آبان ماه ...

بازگشت از نیمه راه

#سید_محمد_خاتمی
#از_کیهان_تا_کیان
#خاتمی_از_موسسه_کیهان_تا_ضیافت_بلوط_سبز_سیا
#نوشته_ی_علی_الفت_پور

بخش دوم


#امام_خمینی(ره) در 28 آبان ماه 1359 #سید_محمد_خاتمی را به سمت سرپرستی موسسه مطبوعاتی و انتشاراتی #کیهان منصوب کرد. در حکم امام(ره) آمده است:《از آن جا که #مطبوعات کشور در ساختن جامعه نقش موثری را ایفا می نمایند، جناب عالی را به خاطر شایستگی و لیاقتی که در اداره این گونه امور دارید، به سرپرستی روزنامه کیهان که مربوط به #مستضعفین است، منصوب می نمایم.》 ایشان در ادامه متذکر شدند:《البته متوجه هستید که مطبوعات باید همیشه در خدمت #اسلام عزیز و #مردم و #کشور باشند و آزادی ها در حدود قوانین مقدس اسلام و قانون اساسی به بهترین وجه تامین شود.》(1) خاتمی عمده مباحث خود در کیهان را به مسئله #ولایت_فقیه معطوف کرده بود. #میرحسین_موسوی به عنوان #نخست_وزیر در 17 اسفند سال 1361، #خاتمی را برای #وزارت_ارشاد به مجلس شورای اسلامی معرفی کرد و وی توانست از مجموع 169 رای، با 121 رای موافق به این سمت دست یابد. خاتمی تصدی این مسئولیت را در کابینه دوم میرحسین موسوی و نیز کابینه نخست #علی_اکبر_هاشمی_رفسنجانی ادامه داد.

افرادی چون #عیسی_سحرخیز، #محمدعلی_ابطحی، #سید_مصطفی_تاجزاده، #محسن_امین_زاده، #هادی_خانیکی، #محسن_آرمین، #احمد_ستاری، #علی_اصغر_فرامرزیان، #مرتضی_حاجی، #علی_مزروعی، #محمد_ملازم، #فیض_الله_عرب_سرخی، #سعید_پورعزیزی و #احمد_بورقانی از همکاران خاتمی در دوران وزارتش بودند. آیت الله #خزعلی درباره انتصاب خاتمی به سمت وزارت ارشاد نقل می کند:《در زمانی که سید محمد خاتمی به وزارت ارشاد منصوب شد برای عرض تبریک به خدمت حضرت #آیت‌الله_خاتمی (پدر محمد خاتمی) رفتیم که با ناراحتی ایشان مواجه شدیم و ایشان گفت، خطرناک است، پسر من غرب زده است.》(2)


---------------------------

1. صحیفه امام، جلد 10، صفحه 113

2. گفت و گوی هفته نامه شهروند امروز با فائزه هاشمی، شماره 70، آبان 1387

#اللهم_اجعل_عواقب_امورنا_خیرا

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

Loading...