ویژه کنید
عکس و تصویر #بلدرچین بریونی با سس کره مواد لازم برای 2 نفر 4 عدد بلدرچین 5 ق ...

#بلدرچین بریونی با سس کره
مواد لازم برای 2  نفر
 4 عدد بلدرچین 5 ق س زعفران آب کرده به میزان لازم نمک و فلفل سیاه5 ق س روغن‌ زیتون 5 عدد سیر خرد شده 1 عدد پیاز 1 عدد فلفل دلمه‌ای 1 عدد سیب‌ زمینیمواد لازم برای سس کره 50 گرم کره 5 ق س آب‌ لیموی تازه 1 ق چ زعفران آب کردهبه میزان لازم فلفل سیاه و نمک
طرز تهیه:

1. در یک ظرف مناسب بلدرچین‌ها را به زعفران آب کرده، روغن زیتون، فلفل سیاه، نمک و سیر خوب آغشته کنید، سپس آن را به مدت 3 ساعت کنار بگذارید تا بلدرچین‌ها کاملاً مزه دار شوند.

2.  فر را با دمای 180 درجه سانتی‌گراد روشن کنید تا گرم شود. ظرف مخصوص فر را چرب کنید. سیب‌زمینی و پیاز را بعد از شست‌وشو پوست بگیرید، سپس آنها را به‌صورت حلقه‌ای خرد کنید. فلفل دلمه‌ای را هم بشویید و آن را هم خرد کنید.

3. حالا سیب‌زمینی، پیاز و فلفل دلمه‌ای را داخل ظرف قرار دهید، سپس بلدرچین‌ها را داخل ظرف بچینید. روی ظرف را با فویل بپوشانید و چند سوراخ روی فویل ایجاد کنید. حالا ظرف را داخل فر به مدت یک ساعت قرار دهید.

4.  در ده دقیقه آخر فویل را بردارید و گریل را روشن کنید تا بلدرچین‌ها طلایی شوند. در انتها  سس را روی خوراک بلدرچین بریزید و سرو کنید.
دستور تهیه سس کره
برای تهیه سس، کره را با آب‌لیمو، نمک، فلفل سیاه و زعفران در یک قابلمه مناسب بریزید و آن را روی حرارت ملایم قرار دهید تا زمانی که کره آب‌شده و مواد باهم مخلوط شوند. قبل از اینکه مواد جوش بیاید، قابلمه را از روی حرارت بردارید

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

Loading...