ویژه کنید
عکس و تصویر . #فرهنگ_نیوز : سوالات سخت #امتحانات_نهایی و بخش نامه ای #مشکوک درباره تجدید #امتحانات، سوالاتی ...

.
#فرهنگ_نیوز : سوالات سخت #امتحانات_نهایی و بخش نامه ای #مشکوک درباره تجدید #امتحانات، سوالاتی را درباره رفتارهای کاسبکارانه #آموزش_و_پرورش ایجاد کرده است. اعتراض این #دانش_آموزان به دشواری سوالات امتحانات نهایی از درس #شیمی شروع شد ولی پس از آن بود که با برگزاری #امتحان #ریاضی، #ادبیات و #دینی نیز تجمعات اعتراضی در شهرهایی مانند #مشهد، #اصفهان و #تهران مقابل ادارات کل آموزش‌وپرورش شکل گرفت.
.
به دنبال آن سراسر کشور شاهد موجی از اعتراضات گسترده #دانش_آموزان به دشواری سوالات طراحی شده بود، سرنوشت نمرات امتحانات نهایی از آنجایی برای #دانش_آموزان اهمیت دارد که نمرات امتحانات سال سوم #دبیرستان در #کنکور و راهیابی به #دانشگاه تأثیرگذار است و نتایج و نمره های آن در رقابت سنگین کنکور می تواند تعیین کننده باشند.
.
هر چند مسئولان آموزش و پرورش نسبت به این موج اعتراضات سراسری واکنش نشان داده و آن را سیاسی و مشکوک ارزیابی کردند اما گستردگی این اعتراضات موضوع شائبه #سیاسی بودن آن را از بین می برد. ولی ورای این خبر، سال گذشته آموزش و پرورش با حکم #دکتر_فانی، وزیر این وزارتخانه، بخشنامه ای را تصویب کرد که براساس آن دانش آموزان می توانند مجددا برای ترمیم نمرات پایانی خود در دروسی که نمره پایین کسب کرده اند، امتحان بدهند. حال طرح سوالات امتحانی سخت برای امتحانات نهایی و بخش نامه مربوط به ترمیم نمرات نهایی، دو روی یک سکه می توانند باشد. این شائبه را باید مسئولان آموزش پرورش به نحوی برطرف سازند که تسهیل بهبود نمرات پایانی دانش آموزان متقاضی برای شرکت در کنکور، آیا با درآمدزایی برای آموزش و پرورش، ارتباط دارد یا خیر؟ درآمدزایی که در زمان برگزاری #آزمون_استخدامی آموزش و پرورش و با ثبت نام 177 هزار داوطلب با دریافت 50 هزار تومان هزینه ثبت نام، متوجه این #وزارتخانه شد و انتقادهای بسیاری را به دنبال داشت. این در حالیست که 11 هزار پذیرفته شده آزمون می بایست هزینه مصاحبه و تست های #پزشکی را از جیب می دادند، در حالیکه تنها 3700 تن آنها در نهایت جذب سیستم آموزشی می شوند.
.
#دولت_تدبیر_و_امید
#دولت_اعتدال
#دولت_روحانی
#دولت_تدبیروامید
#دولت_اصلاحات

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

Loading...