ویژه کنید
عکس و تصویر . #فرهنگ_نیوز ، «نیاز داری بردار نیاز نداری بذار»، این روزها عبارت آشنایی برای ایرانی ...

.
#فرهنگ_نیوز ، «نیاز داری بردار نیاز نداری بذار»، این روزها عبارت آشنایی برای ایرانی هاست، اصطلاحی که حمایت های هم وطنان مان از اقشار ضعیف را در حوزه ی #پوشاک به ذهن متبادر می سازد. مکان این داد و ستد عمومی را #دیوارمهربانی نامیده اند.
.
#دیوار_مهربانی در #تهران و سایر شهرهای ایران الهام‌بخش مردم پاکستان و بسیاری ملت های دیگر بوده و به سرعت و برق و باد جهانی شده است. به طور نمونه #دانشجویان پاکستانی در شهر پیشاور با کمک یکدیگر «دیوار مهربانی» به راه انداختند و همچنین در کشور های دیگری همچون #عراق و #چین و کشور های دیگر آسیایی مورد استقبال مردم قرار گرفته است.
.
#دویچه_وله در گزارشی درباره دیوار مهربانی موجود در چین می نویسد: «دیوار مهربانی» در شهر ژومادیان چین درست همانند آن‌چه پیش از این در ایران وجود داشت به راه افتاده است. دیواری برای آویختن لباس‌هایی که نو هستند اما دیگر به کار صاحبش نمی‌آیند. در عوض کسانی که نیازمند هستند آن‌ها را برمی‌دارند.
.
ایده زیبای دیوار مهربانی که از چند شهر #ایران اجرایی شده و در برخی کشورها رواج پیدا کرده بازتاب زیادی در رسانه‌های #جهان داشته است، با این حال و از همان ابتدا بسیاری از فعالین حقوق بشری و بسیاری از هم وطنان خیرخواهمان در رواج این سنت و بسط آن به دیگر حوزه ها جهت تامین حداقل خواست نیازمندان تلاش نموده اند.
.
انگیزه اصلی تشکیل دیوار های مهربانی و امثال آن ایجاد روحیه همیاری و مشارکت در بین مردم برای درک نیازمندان و ابراز همدردی با آنها است که از حس نوع دوستی و عشق سر چشمه می گیرد گه از هر نظر مورد ستایش است.
.
خبرنگار فرهنگ نیوز روز گذشته و در خلال یک اقدام تصادفی با سبک جدیدی از فرهنگ دیوار مهربانی در خیابان #ایرانشهر مواجه شده که در آن یک مجتمع #نانوایی که در آن سه نوع نان (#بربری، #سنگک و #تافتون) پخت می شود، اقدام به برپایی دیوار مهربانی نانوایی برای نیازمندان نموده است، امری که توجه ما را به خود جلب نموده و ما را بر آن داشت به گفتگوی کوتاهی با ابداع کننده این طرح زیبا و انسان دوستانه بپردازیم.
.
برای مطالعه این #مصاحبه به لینک زیر مراجعه کنید:
http://www.farhangnews.ir/content/202940

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است
Loading...