ویژه کنید
عکس و تصویر دانشمندان می‌گویند #فضا های عظیم میان #کهکشان‌ ها برخلاف تصور گذشته خالی از #ماده نیستند. ...

دانشمندان می‌گویند #فضا های عظیم میان #کهکشان‌ ها برخلاف تصور گذشته خالی از #ماده نیستند. بر اساس تحقیقات جدید این فضاهای خالی میان‌ کهکشانی که به ناحیه پوچ معروف است، آنچنان که قبلا تصور می‌شد تهی نیست، بلکه به لطف #سیاهچاله‌ های کلان، حدود ۲۰ درصد جرم ماده معمولی عالم را شامل می‌شود.
یک گروه از ستاره‌شناسان در دانشگاه #اینسبروک #اتریش در تحقیقی به این نتیجه رسیدند که این مواد به وسیله سیاهچاله‌های بسیاربزرگ به فضاهای میان کهکشان‌ها رانده شده‌ اند. طبق کاوش دانشمندان، ما در جهانی زندگی می کنیم که حدود ۷۰ درصد از انرژی تاریک، ۲۵ درصد از ماده تاریک و تنها حدود ۵ درصد از مادهٔ معمولی تشکیل شده است – یعنی از اتم تشکیل شده است – مابقی از مادهٔ تاریک و انرژی تاریک ناشناخته تشکیل شده است.
مدل‌سازی کامپیوتری به وسیله این گروه از #ستاره‌شناسان تحت هدایت “مارکوس هدر” از دانشگاه اینسبروک انجام شد. در واقع این فضاهای خالی بین کهکشانی حدود ۸۰ درصد حجم و ۲۰ درصد ماده معمولی #جهان را تشکیل می‌ دهند.سیاهچاله‌ها در مرکز هر کهکشان کمک می‌کنند ماده به دور افتاده‌ترین فضاهای #کیهانی فرستاده شوند. “هدر” عقیده دارد از آنجاکه ماده به درون سیاهچاله‌های بسیار بزرگ می‌افتد، قسمتی از آن به انرژی تبدیل می‌شود. این انرژی به گازهای اطراف منتقل شده و باعث فوران ماده تا اعماق صدها هزار سال نوری در نواحی پوچ خواهد شد.
منابع: ras.org , independent.co.uk
.
#فارسی_فکت #علمی #Space #Galaxy #Substance

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

Loading...