ویژه کنید
عکس و تصویر . #فرهنگ_نیوز : شاید برای بسیاری از مردم ایران این سوال پیش آمده باشد که ...

.
#فرهنگ_نیوز : شاید برای بسیاری از مردم ایران این سوال پیش آمده باشد که چه دلیلی دارد #جمهوری_اسلامی_ایران از یکی از حکام #عرب حمایت کند و برای دفاع از نظامش، حتی نیروهایی را برای مقابله با #تروریست ها و مخالفان مسلح به #سوریه اعزام می کند.
.
#علی_اکبر_ولایتی ، در برنامه #تلویزیونی نگاه یک، با اشاره به این که #آمریکایی ها می گویند #بشار_اسد باید برود اذعان داشت که بشار #اسد به عنوان #رئیس_جمهور قانونی #سوریه باید بماند تا دوران #ریاست_جمهوری اش پایان یابد گفت: شرط رفتن بشار اسد برای ما #خط_قرمز است لذا از بشار اسد دفاع می کنیم.
.
با وجود برخی انتقادها به سیاست ایران پس از چند ماه مشخص شد که تنها راه نجات کشور سوریه، حمایت از حکومت مرکزی است. شروع #جنگ مسلحانه و ورود تروریست های تکفیری به این فضا، نمی توانست بدون برنامه ریزی و طرح های بلندمدت قبلی باشد. مخالفان مسلح از سوی کشورهایی حمایت می شدند که خود هیچ رنگ و بویی از #دموکراسی و #حقوق_بشر نبرده بودند و کاملا مشخص بود سوریه را برای انتقام جویی و خارج کردن آن از اتحاد با #ایران برگزیده اند. #عربستان و #قطر در کنار #ترکیه و کشورهای غربی، بخش عمده ای از تدارکات مالی و تسلیحاتی مخالفان مسلح را برعهده گرفتند و محیط برای ایجاد و تحرک گروه های #تروریستی مهیا شد. تهران با درک شرایط حساس منطقه و گسترش ناامنی ویرانگر و افسارگسیخته، به کمک بغداد و دمشق شتافت و روند پیشروی ترویست ها را کند کرد. هر چند ورود ایران به بحران سوریه با مخالفت های از سوی قدرت های جهانی مواجه شد، ولی در ادامه مشخص شد، در صورت عدم مداخله، موج تروریسم می توانست شهرهای ایران را نیز تهدید کند. سردار قاسم سلیمانی در سخنرانی 27 بهمن 92، جنگ سوریه را، یک جنگ عالم گیر علیه ایران و محور مقاومت ارزیابی کرده بود: "همین سوریه که الان محور جدال اساسی است، یک طرف همه دنیا قرار دارد و یک طرفش ایران. بعضی‌ها تز روشنفکری می‌دهند که حالا این آقا (بشار اسد) برود و یک نفر دیگر بیاید. فرض کنید مرده. چون حقیقت موضوع را نمی‌دانند. در همین اردوگاهی که در آن امریکا، #رژیم_صهیونیستی، ترکیه و عربستان هستند خوارج را به خوبی می‌بینم."
.
باید این نکته را نیز در نظر داشت، سوریه در سال های #انقلاب ، جنگ تحمیلی و تحریم، یکی از حامیان ایران و محور مقاومت بود.

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

Loading...