ویژه کنید
عکس و تصویر ‌ #فتنه ناکثین ؛ #انقلاب برگشته‌ها روایت جنگ #جمل از زبان #رهبر_معظم_انقلاب سالروز وقوع #جنگ_جمل ...

#فتنه ناکثین ؛ #انقلاب برگشته‌ها

روایت جنگ #جمل از زبان #رهبر_معظم_انقلاب
سالروز وقوع #جنگ_جمل ؛ 15 جمادی‌الثانی سال 36 هجری

اگر حال فعلی اشخاص در نقطه‌ی مقابل آن گذشته بود ، آن گذشته دیگر کارائی ندارد. این همان #قضاوتی بود که امیرالمؤمنین (علیه‌السّلام) با جناب #طلحه و جناب #زبیر کرد. شما باید بدانید طلحه و زبیر مردمان کوچکی نبودند. جناب زبیر #سوابقی درخشان دارد که نظیر آن را کمتر کسی از اصحاب امیرالمؤمنین داشت.

بعد از به خلافت رسیدن جناب #ابی‌بکر ، در همان روزهای اول ، پای منبر ابی‌بکر چند نفر از صحابه بلند شدند، اظهار #مخالفت کردند ، گفتند: حق با شما نیست ؛ حق با علی بن ‌ابی طالب است. اسم این اشخاص در تاریخ ثبت است... یکی از آن اشخاصی که پای منبر جناب ابی بکر بلند شد و از حق امیرالمؤمنین #دفاع کرد ، زبیر است. این سابقه‌ی زبیر است. اما بین آن روز و روزی که زبیر روی امیرالمؤمنین #شمشیر کشید ، فاصله بیست و پنج سال است... اما امیرالمؤمنین با اینها چه کرد؟ جنگید. امیرالمؤمنین از مدینه لشکر کشید ،
رفت طرف #کوفه و بصره، برای جنگ با طلحه و زبیر. یعنی آن سوابق #محو شد ، تمام شد.

امام ملاکش این بود، معیارش این بود. بعضی ها با امام از پاریس تو #هواپیما بودند و آمدند ایران ؛ اما در زمان امام به خاطر #خیانت اعدام شدند! بعضیها از دورانی که امام در نجف بود و بعد که به #پاریس رفت ، با ایشان ارتباط داشتند ، در اول #انقلاب هم مورد توجه امام قرار گرفتند ؛ اما بعد رفتار اینها ، موضعگیری‌های اینها موجب شد که امام اینها را #طرد کرد ، از خودش دور کرد. #مبنای نظام اسلامی این است و امام اینجوری عمل کرد.

سالگرد ارتحال امام خمینی
14 / خرداد / 1389

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است
Loading...