ویژه کنید
عکس و تصویر اخلاق انتخاباتی در آمریکا روبیو: رقیب من دلقک است /ترامپ: رقیب من توله‌سگ است اخلاق ...

اخلاق انتخاباتی در آمریکا
روبیو: رقیب من دلقک است /ترامپ: رقیب من توله‌سگ است  اخلاق انتخاباتی نامزدهای انتخاباتی آمریکا بر این مبنا استوار شده که باید رقیب به هر قیمتی و با توسل به هر اتهامی درست یا غلط و حتی زشت‌ترین الفاظ و اهانت‌ها از میدان به در شود. این قاعده در رقابت‌های درون یک حزب نیز حکمفرما است.
در همین راستا «دونالد ترامپ» و «مارکو روبیو» دو نامزد جمهوری‌خواه انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا در ادامه مبارزات انتخاباتی خود، دعوای لفظی شدیدی علیه هم به راه انداختند و همدیگر را با القابی چون«توله سگ»، «جوانکی نادان» و «دلقک» مخاطب قرار دادند.
به گزارش فارس، ترامپ نامزد پیشتاز جمهوری‌خواهان ضمن رد اظهارات اخیر «روبیو»، او را «جوانکی نادان ،توله سگ» و «کسی که در هیبت ریاست جمهوری نیست»،‌ خواند. روبیو نیز ترامپ را «دلقک» خواند و گفت: «او در پشت صحنه مناظره‌ها آدمی نگران و عصبی است. به نظر من، اکنون زمان آن فرا رسیده که ماسک از روی چهره این فرد برداشته شود». روزنامه «نیویورک تایمز» نیز در گزارشی با اشاره پیشتازی دونالد ترامپ در بین جمهوری خواهان نوشت اعضای ارشد حزب جمهوری‌خواه تلاش می‌کنند دونالد ترامپ از گردونه رقابت‌های درون حزبی حذف شود، اما ناکام مانده‌اند.  براساس گزارش این روزنامه آمریکایی، اخیرا «کارل روو» از استراتژیست‌های ستاد انتخاباتی جرج بوش رئیس‌جمهور سابق آمریکا در یک جمع خصوصی احتمال پیروزی ترامپ در رقابت‌های درون حزبی را «فاجعه‌بار» توصیف کرده و گفته «هنوز هم برای جلوگیری از پیروزی او دیر نشده است.»
«پائول ل پیج» فرماندار ایالت «مین» نیز در نشستی با دیگر همتایان جمهوری‌خواه‌اش از آن‌ها خواسته در «نامه‌ای سرگشاده»، به حامیان جمهوری‌خواهان نسبت به مواضع ترامپ هشدار دهند. با این حال این اقدام صورت نگرفته و از آن زمان ترامپ آرای دو ایالت دیگر را نیز به دست آورده و ضمنا از سوی «کریس کریستی» نامزد انصرافی جمهوری‌خواهان هم مورد حمایت قرار گرفته است.
نیویورک تایمز این را هم نوشته که اعضای ارشد حزب جمهوری‌خواه پشت صحنه تلاش می‌کنند تا به نحوی از ادامه روند پیشتازی ترامپ مانع ایجاد کنند، اما تمام تلاش‌های آن‌ها بی‌نتیجه مانده است. به عقیده سران حزب، مواضع جنجالی ترامپ، می‌تواند به شدت به ضرر حزب جمهوری‌خواه تمام شود و حتی اکثریت در کنگره را نیز از آن‌‌ها بگیرد.
#روزنامه_کیهان #روزنامه#کیهان
#حسین_شریعتمداری
#اصلاحات #جریان_نفوذ #ایران #فتنه #انتخابات #انتخاب_اصلح #ظریف #مذاکره_ممنوع #روحانی
#امام_خامنه_ای #توافق #برجام #هاشمی #اصلاحات #سازشگر

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

Loading...