ویژه کنید
عکس و تصویر #استاد_رحیم_پور_ازغدی : #امام تضاد بین حکومت کردن و زهد ورزیدن را حل کرد شاید شما ...


#استاد_رحیم_پور_ازغدی :
#امام تضاد بین حکومت کردن و زهد ورزیدن را حل کرد
شاید شما یادتان نیاید که همان موقع برخی ها امام را متهم کردند که دنبال حکومت استبدادی است. اوائل #انقلاب، وقتی که همین بحث #ولایت_فقیه و #حکومت اسلامی را مطرح میکرد، یک آقایی که الان خارج از کشور است ، در روزنامه های آن موقع نوشت که "صدای پای فاشیسم می آید"، یکی دیگرشان که سخنگوی دولت موقت بود تلویحاً خطاب به امام گفت "به این آقایان باید فهماند که اجرای احکام اسلام،نه ممکن و نه مفید است!!! " یا وقتی که امام فتوای اعدام #سلمان_رشدی را داد، یک عده از این آقایان نوشتند که ایشان فتوای خشونت داد...
اینها کسی را متهم کردند به #استبداد و غیر مردمی بودن که در تمام زندگی اش هیچ چیز برای خودش نه داشت و نه خواست و نه جمع کرد و همه چیزش برای مردم بود.
امام چطور انقلاب کرد و چطور حکومت کرد؟
امام چطور انقلاب کرد و چطور حکومت کرد؟
شما که سن تان کمتر است ، شاید نشنیده باشید. ما آن زمان که به سن شماها بودیم، وقتی این حکایات را میشنیدیم ، روی ما تاثیر میگذاشت و وقتی امام اینطور به ما معرفی میشد، باعث میشد بچه ها با دستور امام گروه گروه بروند جبهه به سمت شهادت ، بدون اینکه امام را دیده باشند.
یک روز آقا مصطفی فرزند امام ، در گرمای نجف که گاهی تا پنجاه شصت درجه میرسد، پنکه ای تهیه میکند و در اتاق میگذارد.شرایط آن دوره هم طوری بوده که همه پنکه نداشته اند. امام که از درس برمیگردند ناراحت میشوند و میگویند مصطفی! میخواهی من را جهنمی کنی؟! مگر همه طلبه های فقیر نجف در خانه شان پنکه دارند که برای من پنکه آوردی؟!
همین آدم در #پاریس در چندماه باقی مانده به پیروزی انقلاب، وقتی در پالایشگاه های نفت ایران اعتصاب بود و مردم در زمستان سرد آن سال نفت نداشتند، در #نوفل_شاتو وقتی برایش بخاری روشن کردند، دستور داد بخاری را خاموش کنند برای اینکه مردم در ایران نمیتوانند خانه شان را گرم کنند.
اگر میبینید نسل قبل از شما آنطور فدایی امام بودند که ندیده بخاطر او حتی داخل تنور میرفتند، برای این بود که میدیدند این آدم واقعاً فانی در #خدا است و دنبال چیزی برای خودش نیست.
امام همان دورانی که در اوج حاکمیت بود و میلیاردها میلیارد پول بیت المال زیر دست ایشان بود، هر هفته لیست مخارج خانه شخصی اش را در جماران باید شخصاً چک میکرد. من اینرا در خاطرات #آقای_توسلی خواندم که ایشان میگفت...یک زنگی بود که وقتی امام کار فوری داشت ، آن زنگ را فشار میداد. یک روز دیدم امام دستشان را گذاشته اند روی زنگ و بر نمیدارند. آمدم خدمتشان، به من گفتند من فهرست خرید ایندفعه را دیدم، چرا پول نانی که برای خانه خریده اند دو برابر دفعه قبل است!؟ مثلا بجای دو تا یک تومانی ، پول نان شده چهار تومان !! در شرایطی که میلیاردها میلیارد پول این کشور زیر دست ایشان بوده. در خاطرات همین دوران میخوانیم که ایشان وقتی آب میخوردند، نصفه آب لیوان را دور نمیریختند و بالایش یک کاغذی میگذاشتند تا آب آلوده نشود تا دفعه بعد آنرا مصرف کنند.
توقعی که نسل قبل از شما جوانان از شما دارد، این انسان را با تمام جامعیت اش بشناسید و بدانید که او یک آدم معمولی نبود و بخاطر کاریزما نبود که یک عده دنبالش راه افتادند. بخاطر اینکه فطری بود، متواضع و زاهد بود، اخلاق انبیاء را داشت و حرف اش هم حرف انبیاء بود.
"جمهوری فضیلت" سال۱۳۷۸


@basijtv
پایگاه بسیج تلگرام
#پور_ازغدی
#حسن_رحیم_پور_ازغدی
#استاد_رحیم_پور
#استاد_حسن_رحیم_پور_ازغدی

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

Loading...