ویژه کنید
عکس و تصویر به نام خدا سلسله پستهای شناخت #جریان_نفاق و #منافقین #قسمت_هفدهم؛ #نفاق_نوین به قلم دکتر رضا ...

به نام خدا

سلسله پستهای شناخت #جریان_نفاق و #منافقین

#قسمت_هفدهم؛


#نفاق_نوین به قلم دکتر رضا سراج کارشناس مسائل سیاسی و استراتژیک


#مارقین: در ادبیات عرب، "مارق" به تیری گفته می شود که از کمان رها گردیده است. از این رو مارقین، خروج کردگان از دین و ولایت الهی می باشند.شکل گیری این جریان نفاق، ریشه در عواملی همچون "#عدم_بصیرت در تشخیص حق و باطل"، "عصبیت"، "خرافه گرایی" و "عدم تبعیت از ولایت" دارد.#مارقین جریان #نفاق_اسلام_منهای_ولایت بود که با شعار "حسبنا کتاب الله" خروج نمودند. این نحله از جریان نفاق، حضرت علی (علیه السلام) و معاویه را به یک چشم می نگریستند.

خوارج معتقد بودند معاویه مردی متجاهر به فسق، مکار و نالایق است و حضرت امیر(علیه السلام) هم به دلیل راضی شدن به حکمیت، مرتد گشته و تا توبه نکند به اطاعت او نباید سر نهاد. سرکرده‌‌ خوارج فردی به نام "عبدالله" بود که نژادی یهودی داشت.در اثر القائات و شبهه افکنی این #جریان_نفاق، دوازده هزار نفر به آنان پیوستند. هنگامیکه امام (علیه السلام) با سپاه خود قصد داشت به جنگ معاویه برود، ناچار گردید ابتدا فتنه خوارج را دفع کند.


حضرت قبل از آغاز جنگ، به اتمام حجت با آنان پرداخت. به طوری که قریب هشت هزار نفر از جماعت آنان جدا شدند و تنها چهار هزار نفر باقی ماندند که شعار "لا حکم الا الله و لو کره المشرکون" را سر می دادند. از این تعداد نیز تنها نه نفر زنده ماندند. #عقیده_باطل این نحله از جریان نفاق در جامعه دینی باقی ماند و فرقه های مختلفی از آنها پدید آمد.
.
.
.
#ادامه_دارد
.
.
#جریان_شناسی
#منافقین #متناقض و #کذاب
#بصیرت_افزائی
#آگاهانه_انتخاب_کنیم

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است
Loading...