ویژه کنید
عکس و تصویر به نام خدا سلسله پستهای شناخت #جریان_نفاق و #منافقین #قسمت_پانزدهم؛ #نفاق_نوین به قلم دکتر رضا ...

به نام خدا

سلسله پستهای شناخت #جریان_نفاق و #منافقین

#قسمت_پانزدهم؛

#نفاق_نوین به قلم دکتر رضا سراج کارشناس مسائل سیاسی و استراتژیک#قاسطین: یکی از نحله های جریان نفاق در دوران تأویل "قاسطین" می باشند.


"حسادت و کینه ورزی"،

"قدرت طلبی و دنیا طلبی"،

"تزویر و نیرنگ"         و

"باورهای التقاطی و سست" عناصر تشکیل دهنده این جریان بود.


آزادشدگان پیامبر (صلی الله علیه و آله) همواره پس از رحلت آن حضرت مترصد بودند تا قدرت را از آن خود نمایند و یک حکومت موروثی ایجاد کنند."عبدالفتاح عبدالمقصود" در این باره می نویسد:
"پس از آنکه #عثمان به کار خلافت گماشته شد، ابوسفیان در جمع خانواده خویش گفت: بنی امیه آن را (خلافت را) همچون گوی بربایند. سوگند به کسی که #ابوسفیان بدان قسم می خورد، پیوسته این امیدواری را دارم که (حکومت) برای کودکان شما به صورت وراثت در آید".
(امام علی‌ علیه السلام، روزگار عثمان ص 30)#معاویه_ملعون با در اختیار گرفتن حکومت در شام، اسلام نبوی را به اسلام قیصر و کسری مبدل ساخت و با دستگاه تبلیغاتی خود آنچنان فضای مسمومی را در سرزمین شام ایجاد نمود که مردم تصور می‌کردند که امام علی (علیه السلام) فرمان قتل عثمان را صادر کرده است.


پس از کشته شدن عثمان، #معاویه با #طلحه، #زبیر و #عاشیه در مکه میعاد گذاشت و با یکدیگر علیه حکومت حضرت امیر (علیه السلام) هم پیمان گردیدند.


وی با به نمایش گذاردن #پیراهن_خونین_عثمان در #مسجد_اموی، به بهانه‌ی خونخواهی عثمان، با تزویر و نیزنگ، سپاهی را برای جنگ با امام علی علیه السلام آماده نمود.

#قاسطین در شام اجتماعی از حاسدین و کینه ورزان نسبت به امام علی (علیه السلام) را بوجود آورده بودند.
.
.
.
#ادامه_دارد
.
.
#جریان_شناسی
#منافقین #متناقض و #کذاب
#بصیرت_افزائی
#آگاهانه_انتخاب_کنیم

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

Loading...