ویژه کنید
عکس و تصویر بسم الله الملک القدوس . #برجام؟!! و ما ادرائک ماالبرجام؟!!! یکی از وعده های #حسن_روحانی(فریدون) ...

بسم الله الملک القدوس

.

#برجام؟!! و ما ادرائک ماالبرجام؟!!!

یکی از وعده های #حسن_روحانی(فریدون) به هنگام تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری، حل مشکلات ناشی از تحریمهای ظالمانه غرب علیه ایران بود.

 

او که با ادعای #دولت_راستگویان!!!!!! سرکار آماده بود از همان ابتدا تمام تخم مرغهای خود را در سبد رفع تحریمها چید و #با طرح گذاره #اشتباه ارزش چرخش سانتریفیوژها به زمانی که چرخ اقتصاد هم در چرخش باشد، آنچنان زلف مشکلات کشور را به زلف #تحریمها گره زد که حتی رفع مشکل #آب_خوردن را نیز بدان تسری داد،

 

این در حالی بود که #سیاستهای_غلط_اقتصادی اجرا شده توسط دولت و تمرکز #افراطی بر سیاست هسته ای و #سیاسی_بازی هائی همچون ماجرای بورسیه ها، کشور را به #رکودی_عمیق وارد کرد که صدای وزرای آن نیز درآمد.

 

#روحانی ضمن خرج تمام حیثیت خود، با #تنازل از منافع ملی، #قوانین مصوب مجلس و #خطوط_قرمز هسته ای مدنظر #امام_خامنه ای، مذاکراتی را با 5+1 به سرانجام رساند که محصول آن #برجامی شد که دچار نقاط ابهام و #ضعفهای ساختاری و موارد متعدّدی بوده و در صورت فقدان مراقبت دقیق و لحظه ‌به ‌لحظه،‌ میتواند به خسارتهای بزرگی برای حال و آینده‌ کشور منتهی شود.

باری!

پس از آن و در مجلس، متاسفانه به گزارش دقیق کمیسیون ویژه نیز اهمیتی داده نشد و طرحی به تصویب رسید که شروطی را در اجرای برجام متذکر گردید و النهایه، رهبری بصیر انقلاب، امام خامنه ای، با انتشار نامه ای که به سند صیانت معروف شد شرایطی را در اجرای برجام متذکر و #مشروعیت اجرای آن بدین #شروط گره خورد.
 

اما

 
#دولت_روحانی که علاقه شدیدی داشت به هر قیمتی میوه برجام را پیش از انتخابات مجلسین شورا و خبرگان بچیند و قبلاً نیز #استراتژی "توافق به هر قیمتی" را ثابت کرده بود، نه تنها به طور کامل به این #شروط نظیر عقد قرارداد قطعی و مطمئن درباره‌ی طرح جایگزین و تضمین کافی برای اجرای آن در مورد نوسازی کارخانه  #اراک با حفظ هویّت سنگین آن، #اهمیت_نداد، بلکه در موارد# تخلف دولت خبیث آمریکا مبنی بر تحریمهای جدید، نیز اقدامی در جهت توقت اجرای تعهدات ایران، نشان نداد و حتی بعضاً آنها را با بهانه های #سهل_اندیشانه توجیه نمود و دست آخر به تمامی تعهدات نقد ایران در مقابل وعده های نسیه (که بعضاً برخی از همان وعده ها نیز دود شد) اقدام نمود تا در نهایت روز اجرای برجام رسید.

اما اگر بخواهیم به سند #برجام نگاه دقیق تری افکنیم، باید آن را بعنوان سندی دانست که ایران را از تحت #شدیدترین_تحریمها به تحت #شدیدترین_نظارتها تبدیل می کند و #تخطی از درخواستهای آژانس بین المللی انرژِی اتمی (بخوانید دستورات سرویسهای جاسوسی آمریکا و صهیونیستها) مبنی بر بازدید از اماکن حتی #نظامی، موجب بازگشت همان شدیدترین تحریمها خواهد شد.

 

نکته اینجاست که کلیه تحریمهائی که در #پروپاگاندای_دولت و اذناب رسانه ای آن بدان آنها اشاره میشود و با ایجاد #شارلاتانیسم_رسانه‌ای و #هوچی_گری_مطبوعاتی صحبت از #فتح_الفتوح!! می کنند، صرفاً در بازه های زمانی محدود مثلا 180 روزه #تعلیق خواهند شد و خبری از #لغو_دائم آنها نیست.

 

تصور بفرمائید در پایان 180 روز یکی از طرفین #عهدشکن غربی که اتفاقاً سابقه در این امر هم دارند درخواستی غیر عرف از ایران داشته باشد و مخالفت ایران با آن منجر به بازگشت تحریمها خواهد شد، طرفه اینکه دیگر دست طرف ایرانی خالی خواهد بود،
 

مجدداً یادآوری می گردد، متاسفانه دولت یازدهم برای پیروزی در #انتخابات آینده بسیاری از اقدامات منجر به اجرائی شدن برجام را انجام داد و #ابائی از بهره برداری جناحی از آن ندارد، چنانچه سرکار خانم ابتکار در #اعترافی صریح اعلام داشت توافق هسته‌ای اهرمی در اختیار اصلاح‌طلبان در مقابل سایر گروه های سیاسی است.

اما آنچه بیش از برجام مورد نگرانی است، اقداماتی است که روحانی #برخلاف قوانین مصوب و دستورات رهبری در این زمینه انجام می دهد که شرح آن به دلیل طولانی شدن، در این وجیزه نمی گنجد،

از طرفی به دلیل وجود نگاه غالب توجه به خارج از کشور در دولت یازدهم و نیز استفاده از مدیران و مشاورانی #پیر، که غایت تکنولوژی ایران را #آبگوشت بز باش!!!! می دانند، دچار #روزمرگی و بی برنامه گی #مفرط گردیده و دلارهای آزاد شده ناشی از برجام نیز با کمال تاسف بر این دیدگاه دامن خواهد زد تا جائی که اقتصاد مقاومتی که باید پایه آن را بر اساس توان داخلی و حل مشکلات با نیروی ایرانی تعریف نمود و ثمره آن را در مواقع سخت و حساس دوران تحریم و فشار دید، به پس از رفع تحریمها موکول می گردد!!!!!
 

اما چاره چست؟!

به نظر دولت باید نگاه برون محور خود را بطور جدی عوض کرده و با اتخاذ سیاستهای #اقتصاد_مقاومتی و مدنظر قراردادن نامه اخیر امام خامنه ای که مواردی را در پاسخ به نامه آقای روحانی رئیس‌جمهور درخصوص سرانجام مذاکرات هسته‌ای، اعلام نمودند، #به_جای استفاده انتخاباتی از منافع زودگذر، سعی در نهایت استفاده از فضای پسابرجام به نفع مردم و مملکت نماید و درصورت بدعهدی و لگد زدن طرف مقابل زیر میز توافق که با تهدید به تحریمهای جدید علیه برنامه موشکی دور از تصور نیست، اقدام به قطع اجرای برجام نماید.


البته، این امر به دلیل #سابقه_بد دولت یازدهم در #تنازل از منافع ملی کمی دور از ذهن خواهد بود!!!!!

 

در پایان و اگر بخواهیم به صورت #واقع_بینانه نگاهی بی اندازیم، سند #برجام برخلاف تبلیغات شدید و توخالی رسانه های دولت یازدهم نه تنها فتح الفتوح نبوده، که سندی برای #نفوذ در نظام اسلامیست و وزن داده ها قابل قیاس با ستانده های آن نیست.
 

#داده_هائی که با خون دل و جان شهدا و دانشمندان جوان هسته ای ایران به دست آمد و در صورت تکیه به توان داخلی و استفاده از مدل اقتصاد مقاومتی، جلوگیری از رانت بازی و فامیل بازی، پیگیری بازپرداخت بدهی های کلان بانکی و جلوگیری از #قاچاق، #فرارهای عظیم مالیاتی و #مفاسد_اقتصادی بزرگی همچون پرونده بابک زنجانی و #کرسنت! می توانستیم از آنها پاسداری کنیم اما شد آنچه که در این وجیزه بدان پرداختم.در پایان یادمان باشد، فضای #پسابرجام سنگ محکی خواهد بود بر حل مشکلاتی که آقایان مدعی تدبیر، همه چیز حتی آب خوردن را بدان مربوط می دانستند.بعون الله الرحمن الرحیم
!!!عباس!!! ( بابای ترنم )سه شنبه - چهل و سومین صبح زمستان 94 #تهران_دودیبعد از تحریر؛
خوش بود گر محک #تجربه آید به میان
تا #سیه_روی شود هر که در او غش باشد

#برجام #نقض_برجام #دروغ_بزرگ #دروغگویان #دولت_راستگویان #دولت_اعتدال #افساد_طلب #افساد_طلبان #روحانی_مچکریم #ظریف_مچکریم #کثیرالشک #ما_سکوت_نمیکنیم #ما_فراموش_نمی_کنیم

#آگاهانه_انتخاب_کنیم

#حق_پایدار_است

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

Loading...