ویژه کنید
عکس و تصویر به نام خدا سلسله پستهای شناخت #جریان_نفاق و #منافقین #قسمت_دوم؛ #موضع_گیری_کافران #کفار، آشکارا و با ...

به نام خدا

سلسله پستهای شناخت #جریان_نفاق و #منافقین

#قسمت_دوم؛

#موضع_گیری_کافران

#کفار، آشکارا و با صراحت وجود خدا، پیامبران، کتب آسمانی، ملائکه الهی و روز قیامت را نفی می کنند.


«کفر» ترکیبی از جهل و غرور است که کافران با مردمک چشم خویش می خواهند آفاق ازل و ابد را ببینند و چون از این کار ناتوان اند: ماورای مرزهای محسوس را انکار می کنند.


انگیزه های رفتار کافرانه، سه چیز است،
#حرص
#خود_برتربینی
و
#حسادت.

کافران گرفتار دو نوع بیماری «ادراکی » و «احساسی » هستند که اگر به درمان خویش خود اقدام نکنند، هویت انسانی آنان می میرد و بدون آمادگی از درون، میسر نجات آنان نیست.

(خَتَمَ اَللّٰهُ عَلیٰ قُلُوبِهِمْ وَ عَلیٰ سَمْعِهِمْ وَ عَلیٰ أَبْصٰارِهِمْ غِشٰاوَةٌ وَ لَهُمْ عَذٰابٌ عَظِیمٌ) ﴿۷﴾ البقره#مواضع_طیف_نفاق

واژه #نفاق و #منافق حدود 37 بار در قرآن کریم به کار رفته است و این گروه از سرسخت ترین و بدترین دشمنان خط پیامبران بوده و هستند از آنجا که طبق صریح آیات و روایات دینی و شواهد عینی تاریخی، #منافقان بزرگترین #ضربه ها را به اسلام و مسلمین وارد آورده و کمر اولیا و انبیاء را شکسته اند.


شناخت ویژگیهای فکری، اخلاقی و رفتاری این گروه از ضروری ترین نیازهای زمان است.


اگر منافقان خود به فکر توبه و درمان بیماری خویش باشند، رهنمودهایی در منابع اسلامی برای درمان این بیماری خطرناک فکری فرهنگی و روانی اجتماعی بیان شده است.

ما در ادامه این مقاله بیشتر به نشانه های این #بیماری پرداخته، مبتلایان را به درمان خویش فرا می خوانیم و #مؤمنان و انسان های سالم را نسبت به #ویروس_مرگبار #نفاق هشدار می دهیم.

.
.
.
#ادامه_دارد
.
.
#جریان_شناسی_نفاق
#بصیرت_افزائی
#آگاهانه_انتخاب_کنیم

#حق_پایدار_است

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

Loading...