ویژه کنید
عکس و تصویر @rahimpour_azghadi ️در خانواده اسلامی #خودخواهی و #فردمداری وجود ندارد. اصلاً #فرد_سالاری نیست که شما بپرسید ...

@rahimpour_azghadi


️در خانواده اسلامی #خودخواهی و #فردمداری وجود ندارد. اصلاً #فرد_سالاری نیست که شما بپرسید #زن_سالاری است؟ یا #مرد_سالاری؟ #خدا_سالاری است، خانواده اسلامی نه مرد سالار است، نه زن سالار و نه کودک_سالار

سابقاً خانواده ها مرد سالار بود، بعد کم کم شد زن سالار و حالا دارد بچه سالار و کودک سالار می شود.

الان خانواده های ایرانی معمولاً کودک سالار اند، بابا و ننه کلفت بچه ها هستند، هر چه که بچه بخواهد همان است. خدا به داد نسل بعد برسد!

یک نسل مزخرف دارد بار می آید، یک نسل تنبل، خودخواه، #راحت_طلب، متکبر و مدعی، همه چیز طلب، پرتوقع، کم کار و کم تحمل، پرمصرف و کم تولید، نه در همه خانواده ها، ولی در بسیاری از خانواده ها دارد به وجود می آید.

خیلی #نسل_خطرناکی دارد بار می آید. نسلی که اهل کار و سختی کشیدن نیست. کم تحمل است و از همان اول می خواهد همه چیز داشته باشد. 

@rahimpour_azghadi

سابقاً وقتی ازدواج می کردند، در اول زندگی کسی چیز زیادی نمی خواست. خودشان را آماده می کردند که ده بیست سال بدوند تا به جایی برسند. من که دیگر جزو پیرمردها و نسل قبل محسوب می شوم، بیست سال مستاجری کشیدم یا خانه سازمانی زندگی کردم، بعد از بیست سال زندگی تازه پارسال صاحب خانه شدم، آن هم با قسط، ولی من می دانم نسل جدید چه طوری هستند، می خواهند وقتی که ازدواج می کنند، این چیزهایی که ما آخر زندگی مان به دست آوردیم، از اول داشته باشند و اگر نداشته باشند خیال می کنند بدبخت هستند. ️این خیلی چیز خطرناکی است.

فشارهای کودکی نسل ما که حالا پدر و مادر شدیم، مثل یک قران پول از بابا گرفتن، چقدر زیاد بود، یک لباس می خواستیم بخریم، چقدر مشکل بود، آن زمان ها عبارتی بود به نام لباس پلوخوری، یعنی پلوخوری یک حادثه بود در زندگی، که شما باید برای آن یک لباس خاص می داشتی ...

این حرف ها خیلی مهم است اما همه به عنوان این که داریم به بچه هایمان خدمت می کنیم و به آن ها سرویس می دهیم و مشکلاتشان را حل می کنیم، داریم به آن ها خیانت می کنیم. به همین علت این ها تحمّل نسل ما را ندارند. این ها در برابر یکی از مشکلاتی که ما در زندگی مان داشتیم و اصلاً آن ها را مشکل نمی دانستیم و هر روز با آن ها زندگی می کردیم، از پا در می آیند.

این چیزهایی که الان باعث طلاق می شود، اگر بهانه درستی برای #طلاق بود، پدربزرگ و مادربزرگ من باید دو میلیون بار طلاق می گرفتند.

"از #خانواده_مسلمان تا #خانواده_اسلامی"
سال ١٣٨٨


برای پیوستن به کانال #استاد #حسن_رحیم_پور_ازغدی روی لینک زیر کلیک کنید

https://telegram.me/joinchat/BaFp6DwTZk6kaHHcZ_...

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

Loading...