ویژه کنید
عکس و تصویر ️ متن شایعه: شاهنشاه آریامهر اصالت شهرستان آلاشت مازندران دکترای حقوق فرانسه دکترای جامعه شناسی ...

️ متن شایعه:
شاهنشاه آریامهر
اصالت شهرستان آلاشت مازندران
دکترای حقوق فرانسه
دکترای جامعه شناسی
زبان انگلیسی هاروارد
خلبان بویینگ 747
خلبان فانتوم اف 14
(متن شبهه به تفکیک هر بخش به همراه پاسخ آن در ادامه آمده است):


#پاسخ شایعه:

____________________
️ مدارک تحصیلی بیان شده!!
محمدرضا شاه کسی بود که : دکترای حقوق فرانسه/ دکترای جامعه شناسی/ زبان انگلیسی هاروارد/ خلبان بویینگ 747 / خلبان فانتوم اف 14 / خلبان شکاری اف 16/ خلبان افتخاری تیم فرشتگان آبی با گروه جت آمریکایی برای اولین بار

#پاسخ:
1: آنچه از مدرک تحصیلی محمدرضا پهلوی بیان شده، هیچ استنادی ندارد. تنها مدرک معتبر اینست که پس از اتمام تحصیلات دبستان به سوییس می رود بعد از 5 سال در بازگشت به ایران با درجه ستوان دوم از دانشکده افسری فارغ‌التحصیل شد.
http://yon.ir/3128
شاه خود در کتاب مأموریت برای وطنم ادعا نموده‌ که پیش از بازگشت به ایران در سال ۱۹۳۶ موفق به دریافت #دیپلم از مدرسه له‌روزه شده‌، اما سوابق موجود در مدرسه نشان می‌دهد که محمدرضا پیش از دریافت دیپلم، به درخواست پدرش و به دلایل سیاسی به ایران بازگشته‌ و حتی دیپلم هم نگرفته است.
http://yon.ir/Q8QW

2 : در مورد خلبانی شاه هیچ مدرکی از تحصیلات اکادمیک و موسسه یا دانشکده ای در این رشته وجود ندارد تنها گزارشی از دیک کالبرن که یک دوره #مربی خلبانی او بوده نقل شده
http://yon.ir/u8XF

________________
چاخان های اقتدار نظامی ایران در دوران شاه!!!
اقتدار نظامی ایران در دوران شاه / بزرگترین دارنده هلی کوپتر کبری بعد از آمریکا/ بزرگترین سهام دار تانک مرکوری انگلستان/ دارای ارتش زمینی هوایی دریایی 5 دنیا/ ژاندارم خاورمیانه و خاور دور/ ایران دریا دار خلیج پارس و تنگه هرمز بوده/ پیروز جنگ 6 ساعته با عراق و گرفتن 6 کیلومتر مربع از حسن البک پدر زن صدام/ اولین دعوت شده به همراه ملکه به پارک دیزنی لند آمریکا

#پاسخ:
1: ایران در دوره شاه یک قدرت منطقه ای #مستقل نبود، بلکه طبق سیاست دوستونی نیکسون، #ژاندارم امریکا در منطقه بود و از همین رو به خرید گسترده تسلیحات نظامی فراتر از نیاز کشور روی آورد. خرید تسلیحات نظامی به حدی افزایش یافته بود که در بودجه‌ سالانه‌ دولت 2 میلیارد و 400 میلیون دلار کسری پیش‌بینی شده بود.

2: ایران با این خرید بی رویه، اول از همه، بازار فروش نظامی امریکا را رونق داد و از این طریق امریکا قیمت نفتی را که گران شده بود جبران می کرد. سال 1355 حدود یک سوم کل صادرات اسلحه‌ آمریکا به ایران فرستاده می‌شد.(مثل وضع الان عربها)

3 : علاوه بر خرید تسلیحات، شاه هزینه های نظامی سرسام آور دیگری نیز داشت. مستشاران امریکایی که در ارتش و سازمان‌های وابسته به آن‌ها مشغول خدمت بودند، در سال 1356 (1978)، حدود 45 هزار نفر برآورد می‌شد. اگر حد متوسط حقوق ماهیانه‌ هریک از مستشاران آمریکایی در سال 56 را 6 هزار دلار فرض کنیم، دولت ایران مجبور بود سالانه مبلغ 24/3 میلیارد دلار فقط بابت حقوق این افراد بپردازد. مقایسه‌ی این مبلغ با بودجه‌ سالانه‌ دولت برای آموزش، بهداشت و بهزیستی نشانه‌ سیاست غیرعقلایی و میلیتاریستی دولت ایران بود.

4: شاه قدرت نظامی خود را در سرکوبی مقاومت های ضدامریکایی در منطقه از جمله سرکوب نیروهای انقلابی در یمن، بلوچ‌های جدایی‌طلب در پاکستان، فدائیان فلسطینی مبارز علیه اسرائیل (از جمله در جولان)، سرکوب نیروهای انقلابی در عمان و.. به نمایش می گذاشت و هزینه هنگفت تسلیحات در این دخالتهای بیجا خرج میشد.
http://yon.ir/dmZq

5: بسیاری از خریدهای تسلیحاتی، غیرکارشناسی و اتلاف بودجه بود. مثلا خرید 300 هلی کوپتر 214 ABC به دلیل نقیصه های آن (عدم تطبیق با شرایط جغرافیایی ایران) از بین رفتن سرمایه محسوب می شود .
http://yon.ir/eeC4
6 : خرید بی رویه تسلیحات برای یک کشور افتخار نیست، بلکه خودکفایی داخلی و استفاده مناسب برای افزایش قدرت واقعی کشور افتخار است.
در حالیکه مردم ایران در فقر و مشکلات اقتصادی بسر می بردند حکومت شاه مشغول خرید جنگ‌افزار و سلاح بود. در همان ایام بسیاری از کشورها در عرصه‌های علمی و صنعتی سرمایه‌گذاری کردند و توانستند بعدها نتایج مطلوب آن را به دست آورند.
کانال تلگرام «حقایق پهلوی».روایتی متفاوت و بازگو نشده از زندگی خاندان پهلوی اول و دوم به روایت اسناد:
https://telegram.me/pahlaviiran

ادامه
ادامه
____________
ادعاها درباره شرایط اقتصادی مطلوب در دوره پهلوی
بنیان گذار جشنها ی 2500 ساله که نشان تمدن ایران بود/ بورسیه تحصیلی به 24000 هزار دانشجو در آمریکا / وام دهنده به بزرگترین مراکز دنیا ارقام واقعی هستند/ اقامت برای ایرانیان در 72 کشور جهان بدون ویزا/ دارنده بزرگترین ورزشگاه به نام آریا مهر در جهان بدستور شه بانو فرح دیبا/ تاسیس ذوب آهن اصفهان که قطب اقتصاد ایران و خاورمیانه شد/ تاسیس تراکتور سازی تبریز با 10000 کارمند/ تاسیس شرکت ایران ناسیونال
تاسیس ورزشگاه بزرگ آریامهر به دست فرانسوی ها که مورد انتقاد شدید شه بانو قرار گرفت واز شرکت فرانسوی قرامت گرفته شد

#پاسخ:
1 : سفر به کشورهای جهان بدون ویزا برای 30 درصد جمعیتی که پول 70 درصد ایرانیان را چپاول می کردند، بسیار ساده است. بر اساس آمارهای موجود، تا سال 1357، 30 درصد جمعیت ایران را خانوارهای ثروتمندی تشکیل می‌دادند که معادل 90 درصد کل درآمد کشور را به خود اختصاص داده بودند و 70 درصد بقیه، تنها 10 درصد درآمد کشور را در اختیار داشتند.
مردم عادی، از سفرهای داخلی هم بی بهره بودند، چه برسد به سفرهای خارجی!!!

2: درحالیکه ملت در حلبی آبادها زندگی می کردند و بسیاری از شدت فقر از تحصیل باز می ماندند میلیاردها مارک برای سهام کارخانه کروپ و مرسدس بنز آلمان و نظایر آن پرداخت کرد و وام میلیاردی به کشورهای اروپایی دادن، چیزی جز حاتم بخشی و ژست های توخالی برای جلب نظر دول متجاوز نبود. طبق آمار بانک جهانی، 46% مردم ایران در سال 56 زیر خط فقر زندگی میکردند.
http://yon.ir/gy0x

3: شاه خود درسالهای آخر عمر درمصاحبه با صراحت اظهار داشت که ایران به جهان غرب تعلق دارد. لذا ایران از درآمد نفت برای تقویت و کمک به دول استعماری و انحصارگر که در نتیجه بحران اقتصادی به وضع دشواری دچار بودند استفاده کرد.
http://yon.ir/3J45
4: بازدید از پارک دیزنی لند آمریکا : خوش گذرانی‌ های شاه و فرح به یکی دو سفر خارجی منحصر نمی شود، شاه هم خوشگذران خوبی بود و هم جهانگرد خوبی؛ البته همه این موارد از جیب ملت ایران خرج می شد.

5: بورسیه تحصیلی به 24000 هزار دانشجو در آمریکا!!
در سال 1301 تعداد60 نفر جهت دوره نظامی به فرانسه بورسیه شدند و در سال 1308 لایحه دولت به اعزام سالی 100 نفر به اروپا اختصاص یافت . بنابراین حداکثر دانشجویان بورسیه شده 5000 نفر ان هم به اروپا.
http://yon.ir/05RV
6: جشن های 2500 ساله با بیش از 300میلیون دلار هزینه، گرانترین و مجلل ترین جشن زمان شاه بود. در حالیکه متجاوز از نیمی از جمعیت کشور در روستاها و حومه شهرهای بزرگ در فقر و فلاکت زندگی می‌کردند حتی یک نفر از مردم عادی ایران در این جشنها جایی نداشت چیزی جز اتلاف سرمایه های کشور و تداوم خوشگذرانی های بی حد و حصر دربار نبود. چنانکه بسیاری در داخل و خارج شاه را به خاطر این ولخرجی بی مورد مورد انتقاد قرار دادند.
http://yon.ir/d0KZ
7: ایران ناسیونال متعلق به برادران خیامی ( غیر دولتی ) بود.
http://yon.ir/AR6A
و اشتغال 10000 نفر در تراکتور سازی آماری دروغ است . امار فعلی این شرکت، 5000 نفر است!!
http://yon.ir/09qp
نتیجه : با دو شرکت و کارخانه که تعداد آنها به انگشتان دست نمیرسد، نمی توان ثابت کرد وضعیت اقتصادی مردم مطلوب بوده زیرا ضعف و فساد اقتصادی یکی از علل اصلی فروپاشی این رژیم بود.


_________________________
️ واقعیت سهامداری های شاه!!
حکومت شاه سهامدار بزرگی بود: سهام دار شرکت هواپیمایی اف 14 که باعث خشم جیمی کارتر و کنگره آمریکا شد و اولین دلیل سقوط شاه/70 درصد سهام دار شرکت بنز کروپ آلمان/ سهام دار شرکت هوایی شارل دوگل فرانسه/ سهام دار آمریکن اینترسرویس / سهام دار شرکت رویال کلن/ سهام دار شرکت بلر آمریکا که بعدها تلویزیون شهاب شد

#پاسخ:
بزرگترین سرمایه گذاری محمدرضا پهلوی در آمریکا بوده است که ارزش آن بالغ بر 14 میلیارد دلار بوده اما آمریکایی ها با قلدری تمام بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران این پول را بالا کشیده اند.
25 در صد سهام شرکت کروپ آلمان متعلق به ایران بوده (نه 75 درصد) بقیه سهام ها ارزش چندانی نداشتند.
http://yon.ir/gDTw
همگی با پول ملت ایران و در خدمت غرب.
.........
کانال تلگرام «حقایق پهلوی».روایتی متفاوت و بازگو نشده از زندگی خاندان پهلوی اول و دوم به روایت اسناد:
https://telegram.me/pahlaviiran

ادامه
ادامه
_____________________________
️اقتدار سیاسی ایران در دوره پهلوی!!!
اولین شاه ایران که شاه 60 کشور پشتش راه رفتن/ هیچ کشور عربی حق فروش 1 لیتر نفت بدون اجازه شاهنشاه نداشته/ رییس اوپک به همراه امریکا/ دوران پهلوی چنان اقتداری بود که دکتر علی خلعتبری کاندیدای ریاست سازمان انرژی هسته ای بر عهده گرفت و آمریکا قول ساخت 30 نیروگاه هسته ای به ایران داد/ احترام نظامی بعد از دیدن عکس اعلا حضرت بروی پاسپورت در 60 کشور جهان/ چنان قدرتی بر ایران حاکم شد پس از کردن نفت از بشکه ای 2 دلار به 7 دلار که کل جهان در مقابل شاهنشاه ایران سر خم کردند همون شاهی که احمقها بهش نوکر امریکا میگفتند/ قطع رابطه به شوروی تزاری به دلیل خیانت به ایران/ وقتهای ملاقات برای کشورهای عربی زیر 4 ماه نبوده

#پاسخ:
1: اینکه شاه برای حفظ جزایر سه گانه بحرین را به اعتراف خود شاه تحت فرمان انگلیس جدا کرد، اقتدار بود یا استقلال در سیاست؟ اقتدار در برابر اعراب وهابی بود یا ذلت؟
http://yon.ir/3LBT
2: اختلاف با عراق بر سر اروند به مدت 4 سال (1348 تا 1352 ) بوده نه 6 ساعت. و ادعای گفته شده، یاوه و دروغی بیشتر نیست.
http://yon.ir/6l0f

3: ادعای ریاست بر اپک هیچ منبعی ندارد و اساساً شاه با تاسیس اپک مخالف بود ( چون نمی خواست رابطه اش با کنسرسیوم تیره شود)
http://yon.ir/BrD4
4 : قطع رابطه با #شوروی ثبت نشده اما به دلیل وابستگی حکومت پهلوی به غرب و #آمریکا این روابط در برهه هایی از زمان با دستور امریکاییها، تقلیل یافته است
http://yon.ir/mjgW
بخصوص وقتی ایران با قرارداد کنسرسیوم نفت سال 33 و تعهدات متعاقب آن عملاً تحت سلطه امریکا قرار گرفت.
http://yon.ir/9Huj
5: اینکه «شاه 60 کشور پشتش راه رفتن ». کلاٌ چند کشور در دنیا شاه دارند که 60 تای آنها پشت سرش راه رفتند؟
6: «احترام نظامی بعد از دیدن عکس اعلا حضرت بروی پاسپورت در 60 کشور جهان» احتمالاً همان 60 کشور پادشاهی که پشتش راه می رفتند؟!!


______________
چه حقارت آمیز است کسی دم از
️دموکراسی بزند و بعد دیکتاتورترین شاه که در نصب خودش و پدرش و همه زیردستانش، ️مردم هیچ نقشی نداشتند، را بستاید.
️چه حقارت آمیز است کسی دم از روشنفکری بزند و در عصر مدرنیته، همچنان در توهم پادشاهی قرون وسطایی باشد.
چه حقارت آمیز است کسی دم از مردم بزند و بی اعتناترین حاکمان به مردم را تطهیر کند.
چه حقارت آمیز است نوکرترین حاکمان به بیگانگان را ستایش کردن.
...........

کانال تلگرام «حقایق پهلوی».روایتی متفاوت و بازگو نشده از زندگی خاندان پهلوی اول و دوم به روایت اسناد:
https://telegram.me/pahlaviiran

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

ادامه‌ی دیدگاه ها
Loading...