ویژه کنید
عکس و تصویر (پست ویژه) نکته های #جنگ #عراق و #سوریه: علت حضور نیروهای ایران در عراق و ...

(پست ویژه)
نکته های #جنگ #عراق و #سوریه
علت حضور نیروهای ایران در عراق و سوریه چیست؟
چرا به این #شهدا؛#شهدای_مدافع_حرم گفته میشود؟
.
بحران سوریه وارد پنجمین سال خود میشود یعنی از ماه های ابتدایی سال ۱۳۹۰
درسال ابتدایی بحران سوریه عده ای از مردم سوریه که از وضع کشور خود ناراضی بودند دست به تظاهرات زدند بعد از مدتی این تظاهرات در صلح با تحریک غرب و کشورهای عربی به درگیریهای مسلحانه کشانده شد
بعد از این درگیریهای داخلی و آشفتگی کشور سوریه کم کم گروه های #تروریستی #داعش و #النصره و.... که اکثرا تابعیت عربستانی.قطری اردنی و چچنی دارند از این موقعیت به دست آمده استفاده کردند و از طریق مرز #ترکیه و #عربستان به سوریه #نفوذ کردند.
در ماه های ابتدایی سال ۱۳۹۲ اوضاع کشور سوریه به بدترین شکل خود رسید.
گروه های تکفیری با پخش فیلم های سر بریدن نیروهای #سوری ترس مثال زدنی را در دل ارتش سوریه انداخته بودند طوری که یک به یک شهرها توسط گروهای مختلف #تکفیری به اشغال در میامد.
تمامی گروهای تکفیری در سوریه و عراق عقیده #سلفی #وهابی دارند یعنی در تضاد کامل با #تشیع هستند.
اولین جرقه شکل گیری نهضت جهانی #مدافعان #حرم بعد از تخریب بارگاه و نبش قبر #حجربن_عدی از یاران #پیامبر (ص) و #حضرت_علی (ع) شکل گرفت.
پس از این موضوع گروهای تکفیری نزدیک به دمشق که فاصله چندانی تا فتح #دمشق در جلوی راهشان نبود اعلام کردند که دیر یا زود #حرم #حضرت_زینب (س) را تخریب و نبش قبر میکنند و اسم شهرک #زینبیه را به یزیدیه تغییر میدهند.
پس از اعلام این موضوع #شعیان سراسر جهان آفریقا. عراق. لبنان. افغانستان و.... خود را به دمشق رساندند و نیروهای ایرانی هم که تا آن زمان فقط کمک تسلیحاتی و راهبردی ارائه میدادند حضورشان پر رنگ تر شد و به همین علت این شهدا #شهدای#مدافع_حرم نامیده شدند.
و اما چرا سوریه؟!
سوریه به عنوان پشتوانه اصلی نیروهای مقاومت به شمار میرود به طوری که اگر سوریه به دست تکفیریون سقوط کند عملا #حزب_الله #لبنان در مقابل #رژیم_صهیونیستی فلج میشود.
#ایران از بعد از انقلاب با هدف نابودی رژیم #اشغالگر #قدس برنامه های مهمی را در منطقه اجرا کرد که میتوان به تجهیز کردن گروهای #مقاوت #لبنانی و #فلسطینی اشاره کردطوری که دور تا دور #اسراییل تحت محاصره نیروهای مقاومت در آمد و عملا مرز اسراییل نا امن شد.
رژیم استعمار دقیقا همین روش ایران را با استفاده از جهل #وهابیت بر علیه ایران به کار برد تا بتواند دور ایران را محاصره و ناامن کند
اول با استفاده از عقیده وهابیت سوریه را نا امن کرد.
طبق برنامه ریزیشان پس از سقوط کامل سوریه نوبت به عراق میرسید اما پس از پا فشاری ایران در سوریه و تشکیل #بسیج مردمی سوریه (توسط سردار شهید #حاج_حسین_همدانی)که موفق به سقوط سوریه نشدندبه ناچار زودتر مرحله ی دوم برنامه شان را که حمله به عراق بود در خرداد ۱۳۹۳ با استفاده از عقیده وهابیت و خیانت بعثی های طرفدار #صدام در عراق اجرایی کردند.
در ابتدای حمله داعش به عراق به دلیل خیانت بزرگی که در ارتش عراق شکل گرفته بود یکی پس از دیگری شهرهای عراق در چند روز سقوط میکردند.پس از فتح #موصل #ابوبکر_البغدادی دستور حمله به #سامرا را داد طوری که در برنامه ی #گروه_تروریستی_داعش قرار بود سامرا به عنوان پایتخت داعش در عراق انتخاب شود.
پس از حمله ی داعش به سامرا و احتمال سقوط سامرا و بی احترامی به #حرمین_عسکریین (ع) به یکباره نیروهای بسیاری از #سپاه_قدس ایران به #سامرا اعزام شدند و با همکاری گسترده یگان طلایی ارتش عراق(#فرقه_الذهبیه) مانع از سقوط سامرا شدند پس از شکست داعش در سامرا گروه تروریستی داعش به ناچار موصل را پایتخت خود در عراق اعلام کرد.
هنگامی که خطر از سامرا دفع شد نیروهای ایرانی حاضر در عراق از حالت عملیاتی به حالت #مستشاری تبدیل وضعیت کردند و برای جلوگیری از خطر سقوط بغداد مشغول به تشکیل بسیج مردمی عراق (#حشدالشعبی)و آموزش نیروهای #عراقی شدند.از موسسان بسیج مردمی عراق میتوان به #سردار شهید #حاج_حمید_تقوی فر اشاره کرد.
پس از تشکیل بسیج مردمی عراق نیروهای عراقی از حالت تدافعی به حالت تهاجمی در آمدند و عملیاتهای باز پسگیری شهرها از چنگال داعش شروع شد که در این عملیات ها وظیفه هدایت و فرماندهی نیروهای بسیج مردمی عراق بر عهده نیروهای ایرانی و خود بسیجیان عراقی بود.(در بسیج مردمی عراق ارتش عراق هیچگونه دخل و تصرفی ندارد.)
.
پس از سوریه و عراق نوبت ایران است این موضوع بر زبان یک جنگجوی ساده گروهای تکفیری هست تا بهترین تحلیلگران سیاسی و نظامی.
.
ایران میتوانست از اول چشم به عقاید خود ببندد و برای تامین امنیت خود نیروهای دفاعیش را تقویت کند و منتظر بشیند تا گروهای تکفیری به مرزش برسند تا درگیری را آغاز کند اما این تفکر چند ایراد اساسی دارد:اول از همه با این تفکر دور تا دور ایران نا امن شده بود و ۱۴۰۰ کیلومتر
مرز با عراق که در اختیار گروه تروریستی داعش بود به معن
ای واقع کلمه غیر قابل کنترل میشد.
دوم این که وقتی ایران برای تامین امنیت خود جنگ رو به بیرون مرزها میکشه و منتظر دشمنش نمیشه در این صورت تلفات حاصل از جنگ فقط بر دوش نیروی نظامی عمل کننده(#سپاه_پاسداران در بعضی مواقع #بسیج) هست در صورتی که اگر جنگ در مرز ایران رخ دهد تمام ارگان های نظامی باید درگیر شوند مردم شهرهای مرزی به هر حال آسیب جبران ناپذیر میبینند و عملا کشور وارد جنگ میشود و کشور جنگ زده از تمام پیشرفت های ممکن باز میماند.
در حقیقت اگر منتظر رسیدن نیروهای تکفیری به مرزهای کشور بشیم با توجه به وسعت مرز مشترک عملا کل ۷۸ میلیون جمعیت ایران از این جنگ آسیب میبینند اما در جنگ بیرون از مرز فقط نیروی نظامی عمل کننده تلفات را متحمل میشود و مردم عادی با خیالی آسوده و در امنیت کا مل به زندگی کردن میپردازند.
و در پایان
مقام معظم #رهبری حضرت آیت الله العظمی #سید_علی_خامنه_ای(مده ظله العالی):
شهیدی که در عراق و سوریه #شهید میشود همانند این است که جلوی درحرم #امام_حسین(علیه السلام) شهید شده است؛ چرا که اگر این #شهیدان نبودند اثری از حرم #اهل_بیت نبود.
.
شادی ارواح مطهر شهدا صلوات
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
.
{اللهم عجل لولیک الفرج}
کانال مدافعون در تلگرام:
https://telegram.me/modafeoon69
پیج مدافعون در لاین:
http://line.me/ti/p/%40cit7943x
Share plz

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است
Loading...