ویژه کنید
عکس و تصویر مولانا الامام حسن بن علی العسکری (علیه السّلام) در روایتی زیبا به ابی‌ هاشم جعفری ...

مولانا الامام حسن بن علی العسکری (علیه السّلام) در روایتی زیبا به ابی‌ هاشم جعفری که از بزرگان شیعه است می فرماید:

ای ابوهاشم زمانی بر مردم بیاید که صورتشان شاد و خندان و دل ایشان تیره و تاریک شود. دستور دینی در میانشان بدعت و بدعت در میان ایشان سنت است.
مؤمن نزد آنان خوار و حقیر است و فاسق در میان آنان محترم می‌ باشد. حاکمان ایشان نادان و ستم‌ پیشه، و علمایشان درب خانه ستمکاران می‌ روند.
ثروتمندانشان توشه فقراء را می‌ دزدند و کوچک‌ هایشان بر بزرگانشان تقدم می‌ جویند، هر نادانی نزد ایشان اهل خبره است و هر حیله‌ گری نزدشان فقیر باشد.
تمیز ندهند بین اهل خلوص و اهل شک و نشناسند میش را از گرگ.
علمای آنان بدترین خلق خدا بر روی زمین هستند، زیرا به فلسفه - عقاید باطلِ کفارِ یونان و گبرهای ایران - و تصوّف تمایل پیدا می‌ کنند به خدا قسم چنین علمائی با ما دشمن هستند و دین را تغییر و تحریف کنند، #اصرار بر دوستی با مخالفان ما دارند، پیروان و دوستان ما را گمراه می‌ کنند پس اگر به مقامی برسند از رشوه سیر نمی‌ شوند و چون منکوب و بیچاره شوند، به عبادت ریاکارانه می‌ پردازند.
آگاه باش که ایشان راهزنان دین و دعوت کنندگان به راه بی‌ دینی هستند. پس هر کس ایشان را درک کند، باید از ایشان برحذر باشد و دین و ایمان خود را حفظ کند.
سپس امام علیه السلام فرمود:
ای اباهاشم این (سخن) را پدرم از پدرانش از جعفر بن محمد (علیهم السلام) برایم نقل کرد و این از اسرار ماست پس کتمان کن آن را جز از اهلش

منبع:مستدرک الوسائل ,ج ۱۱ – ص ۳۸۰ ، شیخ عبّاس قمی سفینةالبحار، ج 2، ص 57 ، علامه الإثنا عشریة,ص32 ، حدیقة الشیعه مقدس اردبیلی ص ٦٢٨)

اَلّلهُمَّ عَجِّلْ لِوَلِیِّکَ الْمَظْلُوْمِ الْفَرَجْ

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

Loading...