ویژه کنید
عکس و تصویر مواد مفید و مضر برای مزاج بلغمی مواد مفید برای افراد بلغمی مزاج تمامی غذاهای ...

مواد مفید و مضر برای مزاج بلغمی

مواد مفید برای افراد بلغمی مزاج

تمامی غذاهای گرمی بخش از قبیل گوشت شتر، گوسفند، کبوتر، سار، گنجشک، بوقلمون، کباب شده و ازمیوه جات: همه میوه های رسیده و شیرین، از ادویه جات:هل، دارچین، زنجبیل، زعفران، جین سینگ، جوزهندی، فلفل سیاه و فلفل سفید و دانه فلفل ،شیرین بیان، دانه خردل، سیر، موسیر، از ریشه ها:

چغندر، شلغم، هویج، کلم قمری، ترب سیاه وسفید، از سیزیجات : کلیه سبزیجات گرم مانند: انواع کلم، ساقه کرفس، نعناع، ریحان، جعفری، مرزه، ترخون، تره و شوید، از حبوبات: نخود، گندم، لوبیا چیتی، عدی ولپه، در صورت استفاده از سایر حبوبات و غلات بهتر است از ادویه جات گرم مانند: زیره سیاه ،زیره سبز،زنجبیل،دارچین،هل،زعفران،وکمی زردچوبه استفاده شود. از بذرهای ملین مانند: تخم ریحان ،تخم شربتی،قدومه شیرازی،خاکشیر و بارهنگ نیز می توان استفاده کرد. از خشکبار: بادام ،گردو،فندوق، پسته،کنجد وارده مفید است و از عسل و شیره خرما می توان مصرف کرد . استفاده از این نوع مواد غذایی بسیاری از بیماریهای اتو ایمیون مانند: بیماریهای روماتیسمی ،پارکینسون و سایر بیماریهای صعب العلاج را درمان می کند . اکثر افراد مبتلا به این بیماریها از طبع سرد برخوردار هستند.

مواد مضر برای افراد بلغمی مزاج

تمام مواد لبنی مانند شیر،ماست،دوغ ،کره،پنیر،سرشیر،خامه،و کشک برای افراد بلغمی مزاج مضر است . ترشی جات ،سرکه ،شور،برنج سفید،عدس،سیب زمینی،آب یخ،انواع نوشابه های گاز دار،چای،قهوه ،نسکافه،سوپ جو،آش جو،میوه های ترش وکال،نارنگی،کیوی،گرمک،خیار پوست کنده،قارچ،ماش،جو،گوشت گاو وگوساله،انواع گوشت سفید،سس،رب،گوجه فرنگی،پرخوری،غذاهای فریز شده و غذاهای زود پز،کدو خورشتی،آش رشته،ماکارونی،پفک،شکلات،آدامس،بیسکویت،چیپس،و... مصرف این نوع مواد غذایی خلط بلغم را فعال تر نموده و آن را افزایش می دهد.
توضیح: مصلح خیلی از خوراکی های فوق عسل می باشد مثل خوردن سرکه با عسل. همچنین لبنیات پرچرب برای بلغمی ها خوب نیست و مواردی مثل شیر را بایستی با عسل و ماست را با انیسون می توانند میل کنند.
بلغم همان سیستم ایمنی بدن است که با این نوع تغذیه ضعیف می شود و در نتیجه بدن آدمی در مقابل انواع انگل ها و میکروب ها آسیب پذیر می شود. در واقع سیستم ایمنی بدن علیه خود وارد عمل می شود که در اصطلاح پزشکی آن را اتو ایمیون می نامند . غذاهای یاد شده باعث این نوع بیماریها می شوند که از نظر پزشکی مدرن برای آنها درمانی وجود ندارد.
بهترین درمان برای اینگونه اشخاص استفاده نکردن از غذاهای نامبرده است. یکی از مهمترین دلایل علمی استفاده نکردن از این نوع غذاها پایین بودن PH آنها است که در بدن ایجاد اسیدوز می کنند .اسیدوز روی اعصاب مرکزی اثر مخربی می گذارد و این سیستم را به مرور فلج می کند . در صورت استفاده کردن از اینگونه غذاها،بهتر است مصلح یا گرمی به همراه داشته باشد مثلاً صورت خوردن آش جو ،کمی عسل هم میل کنید.

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

ادامه‌ی دیدگاه ها
Loading...